Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 hete folyamatosan beteg...

2 hete folyamatosan beteg vagyok. Láz, torokfájás, köhögés, orrfolyás. Mit tegyek? 18/L

Figyelt kérdés
Előző héten 39fokos lázzal, hidegrázással, köhögéssel kezdődött.. az orvos azt mondta hogy algopirin helyre rak.. 1-2 napig ez jó is volt..hétvégére visszajött.. hétfőn már mentem suliba, csütörtökön azaz tegnap pedig a suliba értem kellett jönni, nem birtam lemenni a lépcsőn.. hazaértem és 39 fokos lázam volt.. a torkom olyan szinten fáj, hogy ma még se enni se inni nem tudtam, a sajat nyálamat nem tudom lenyelni+ugy köhögök es folyik az orrom mint a fene.. anyukám hozott nekem teát, azt kortyolgatom most de minden kortynál sírok.. voltam ma egy másik orvosnál, azt mondta, hogy hétfőn menjek vissza,ha nem lesz jobb ad antit.. torokfertőtlenito tablettat es algoflexet adott, de egyik sem használ, mert se a lázam se a torkom nem jobb.. nem tudom már mit csináljak.. aztmondta hogy gennyes fekélyesen gyulladt a torkom.. valaki tudna valami tippet? Mert már nem birom..
2019. dec. 20. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Először is otthon kellett volna maradnod, ilyenkor legalább 1 hétig fekvés különben vissza esel a betegségbe. Az algopiryn az jó de ha gennyes is a torkod akkor szoktak antibiotikumot is.

Ezt ki kell feküdni azt szokták mondani.

2019. dec. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Otthon voltam 1 hetet.. aztán következő héten már mennem kell azt mondta az orvos.. elmentem suliba es ez lett.. most nagyon rosszul vagyok..
2019. dec. 20. 18:19
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Nincs otthon házipatika ? Garatfájásra számos fertőtlenítő szopogatós tabletta van, jó hatású a sósvizes gargarizálás is. Lázra létezik lázcsillapító, esetleg aszpirin/kalmopirin, amiből 2-3 napon át szedhető napi 2 tabletta. Orrfolyás ellen orrcsepp (Nasivin), köhögés ellen köhögés csillapító (Libexin). Emellett kamillás inhalálás, naponta 2-3 csésze kakukkfű tea.
2019. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lázamat nem viszi le semmi..
2019. dec. 20. 18:49
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Valószínűleg vírusfertőzéssel kezdődött, azzal semmit nem lehet csinálni, csak megvárni, míg győz az immunrendszered. A szerek csak a tüneteket enyhítik. A torokfertőtlenítő valamennyit használ, de nem feltétlen érzed magad jobban, hiába pusztul az ellenség a torkodban, ha a fekély magad. Hosszú távon viszont segít, mert ha már nincsenek ott a bacik/vírusok, akkor elkezdhet gyógyulni a torkod.


Szóval most pihenj, és fogyassz sok folyadékot. Van olyan torokgyulladás, aminél a meleg esik jól, de olyan is, amelyiknél a hideg, szóval megpróbálhatsz hideg tejet vagy joghurtot is inni. Ha ugyanazt kaptad el, mint én két hete, akkor ezek kicsit csillapítják a fájdalmat.


A láznak örülj, segít pusztítani a bacikat. De ha nagyon rosszul vagy miatta, és az Algoflex nem viszi le, akkor megpróbálhatsz más hatóanyagot. Az algopyrinben levő erősebb, és recept nélkül is lehet most már kapni (Novodryl dolo néven), ha nem lenne otthon.

2019. dec. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Antibiotikumnak kell pár nap amíg hat.

Addig Algoflex forte 3x1 tabletta és mondjuk Rubopjen 500 mg tablettából napi háromszor kettő tabletta elég kell, hogy legyen.

2019. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
JÖn a téli suünet lesz időd pihenni. Jövőéten már nincs suli.. 6-áig
2019. dec. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! A lázam lement, inni pedig csak langyos/hideg tejet tudok.. de már ez is haladás ugy erzem:)
2019. dec. 21. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!