Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Folyamatosan köhögök (száraz...

Folyamatosan köhögök (száraz köhögés) mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az egész múlthéten, vasárnap kezdődött. Úgy ébredtem hogy lázam volt, fájt a fejem, a torkom és szédültem. Nem mentem orvoshoz mert nem akartam a suliból hiányozni, meg a betegségeken hamar túl leszek. Igen, tudom el kellett volna mennem, már bánom..Betudtam ezt egy egyszerű torokgyulladásbak ami valószínűleg a sok hideg víz miatt lett... Másnapra elmúltak a tünetek, a fájt kicsit a torkom, berekedtem kicsit... És itt jött be a köhögés, kb szerdán. Fokozatosan rosszabbodott.. Érdekes, nappal és pl a suliban alig köhögök, dee mikor hazaérek akkor elkezdek köhögni, este a legrosszabb... Most ott tartok hogy nem tudok aludni, nagyon rossz.. Már sok házi praktikát kipróbáltam, gyógyszert is szedek (rhinathiol tusso) de nem hat... Igazából azért van a köhögési inger mert viszket meg kapar a torkom. De amúgy ezen kívül nincs semmi bajom. Mi lehet a baj? Ha elmegyek orvoshoz mire számíthatok? (Kicsit félek az orvostól)

2018. máj. 13. 00:45
 1/5 anonim válasza:
Szia! Először is nyugodj meg. Tavaly pont ebben szenvedtem, se éjszakám se nappalom nem volt a köhögéstől. A legrosszabbra gondoltam (vért is köhögtem fel), szóval elég kemény volt. Kiderült allergia okozta a köhögést. Mondhatnék allergia elleni gyógyszereket pl: claritine, de arra is allergiásan reagáltam (még durvább köhögő rohamok jöttek rám). Úgy hogy én a természetes megoldást javaslom neked: hársfavirág tea (filteres) és a kakkukfű tea (filteres) (nem szünteti meg a köhögést, de jelentősen enyhíti plusz megnyugtatja és fertőtleníti a torkot). Napi 4 teát ittam (2 hársfavirág, 2 kakkukfű), ha nagyon erős volt a köhögés, ha pedig gyengébbnek éreztem a köhögést akkor 2-3-at ittam. Amilyen agresszívan megtámadott tavaly engem a köhögés, idén kutyabajom. De azért szerintem nézesd meg magad egy orvossal biztos ami biztos (megjegyzem a helyedben magánorvost választanék, mert a hazai egészségügy katasztrofális)...
2018. máj. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :) szóval akkor ez lehet egy allergia is?

Valaki tüdőgyulladásra gondolt ><

2018. máj. 13. 01:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj el holnap a háziorvosodhoz, meghallgatja a tüdődet és felír gyógyszert a köhögésre.
2018. máj. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen elfogok menni, köszönöm!
2018. máj. 13. 15:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Na elmentem orvoshoz, légcsőhurutom van. Felírt mellkasra bedőrzsölőt, Sinecodot és Mometason Sandozot. Remélem hogy meggyógyulok már, köszönöm mindenkinek a segítséget!
2018. máj. 14. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!