Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A HIV fertőzés valójában nem...

A HIV fertőzés valójában nem is jól kezelhető?

Figyelt kérdés
Ismerek egy srácot angliában, 2015- ben megkapta a vírust, s rá 8 héten belül tudta meg az eredményt, ennek ellenére, hogy szedi a gyógyszereket, nagyon lefogyott, gombásak lettek a lábújjain a körmei, és állandóan köhög, alig ismertem rá 3 év után, hogy lehet ez? Van akinél hatástalanok a gyógyszerek?

2019. dec. 25. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Már életben tudják tartani.

Azért ez is valami. Nem??

A többi meg a gyógyerek mellékhatása...

2019. dec. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem szedné már halott lenne. Ez nem gyógyítható csak elnyújtható.. Konkrétan megszűnik az immunrendszere.
2019. dec. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért rengeteg dologról függ. Milyen az immunrendszere, milyen gyógyszereket szed, van-e egyéb betegsége, mennyire viseli meg pszichésen, mennyire válik be nála a kezelés, és nem utolsó sorban: hogy mennyire érzékeny a gyógyszerek mellékhatásaira. Szerinted amikor egy sima torokgyulladásra írt szernek is egy tucat mellékhatása van, majd pont a HIV-gyógyszernek nem lesz?

És egyébként az sem biztos, hogy a kúra hatásos. Vannak olyan vítustörzsek, amik immunisak egyik-másik szerre.

(Egyáltalán: miért olyan biztos, hogy akkor kapta meg a vírust? Lehet, hogy évek óta fertőzött volt, csak addig nem tudott róla.)

Attól, mert ma már nem halnak bele azonnal, sőt, a legtöbb beteg AKÁR közel ugyanaddig élhet, mint a fertőzés nélkül; még nem szabadna megfeledkezni róla, hogy azért csak egy olyan vírusról beszélünk, amibe 20 éve még kezelés mellett is belehaltak.

2019. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Annyit mondott nekem ez az ismerősöm, hogy ott Angliában a Szociális gyógyszerkezelés, ami ugyebár ingyenes, sajnos nem a legjobb gyógyszereket kapja, állítólag a kíváló mínőségű HIV gyógyszer magyarországon drága, mert azt a típusú gyógyszert a TB , sem az angol szociális segítőszolgálat nem támogatja, havi adagja 50-100 euró -30 napra, nem tudom hogy ez mennyire igaz, de szerintem is a magas minőségű gyógykezelést még mindíg jó meg kell fizetni, a fejlett országokban is! Vagy nem?
2019. dec. 25. 21:20
 5/11 A kérdező kommentje:
S most én is meg vagyok ilyedve, mert lefeküdtem egy olyan típusú nővel, akivel nagyon nem kelett volna, mert részeg voltam, s rá 5 nap eltelt , 37 fok hőemelkedés, mindkét nyirokcsomóm a nyakamon megduzzadt és fáj, valamint levert és gyenge vagyok, de mivel hogy csak 5-6 nap telt el azóta, most hiába mennék HIV tesztre, lehet hogy meg kellene várnom a 3-6 hetet és csak utána elmenni szűrésre! Nagyon félek, ....
2019. dec. 25. 21:24
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Ezért nem kell minden jöttmenttel összefeküdni.

Mindenképpen MOST menjél el orvoshoz!!

Ne halogassad!!!

2019. dec. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Nincs miért aggódnod.

Nem említetted, hogy nem védekeztetek volna.

Így gondolom felelősen gondolkodó felnőttként alap volt, hogy használtatok óvszert. Akkor pedig elhanyagolhatóan kicsike az esélye, hogy megfertőzödj HIV-el.

2019. dec. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Részegen nem voltam túl felelősségteljes, és amire emlékszem hogy kiszakadt a gumi....... de persze megyek orvoshoz, de sajnos a HIV nem mutatható ki csak minimum 3 hét után, legalábbis ezt olvastam a neten....
2019. dec. 26. 22:41
 9/11 anonim ***** válasza:
HÍV-et antivirotikumokkal és kemoterápiás készítményekkel lehet kezelni! (pl hydroxy-urea)! A kezelés lényege a szinten tartás és állapot megörzés!
2019. dec. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, remélem nekem egyik sem fog kelleni....
2019. dec. 27. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!