Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Övsömöröm van? Mivel kezelhető...

Övsömöröm van? Mivel kezelhető otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



A történetem annyi lenne, hogy kb. 5 napja edzés közben észrevettem, hogy viszket a bal mellem alatt - gondoltam, hogy a sport melltartó címkéje, mert kicsit birizgált is, de nem vágtam le, azt hittem azt még kibírom. Majd rá másnap kijöttek rajtam hólyagok, mint kiderült, vagyis amit gondolok herpeszek. Na most egyrészt nem tudom, hogy ettől e vagy alapból kijött volna. A hólyagok mennek lejjebb már, kenem aloeverával amit itthon tépek le a növényből, körömvirággal, ezüst kolloiddal fújom. Javult azóta, hólyagok eltűntek, de ég, viszket, csíp és mind egyszerre. Aludni is alig tudok tőle. Valakinek valami tanács? Orvoshoz szükséges elmenni, vagy magam is meg tudom gyógyítani? Mennyi időt igényel a kezelése? Volt már valakinek ilyen?


A válaszokat előre is köszönöm.



2018. jan. 23. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Szedjél Lizin-C kapszulát.

[link] Sziget - Vitamin ABC / Lizin

2018. jan. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2018. jan. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Megnézem. Elmegyek ma a gyógyszertárba.
2018. jan. 23. 10:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbálkozhatsz milliom csodaszerrel, mire talán elmulasztod.

Ha viszont orvos netán sikeresen diagnosztizálná, hogy mi is a bajod, lehet, gyorsabban rendbe jönnél a célzott kezeléssel.

2018. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elmegyek dokihoz megmutatni, bár biztos vagyok benne, hogy ez az. :) Köszi!
2018. jan. 23. 10:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Természetesen el kell menned orvoshoz, de nekem a lizin hozott a leggyorsabban enyhülést az égő érzés szinte azonnal elmúlik, ahogy hatni kezd.

A családban más is övsömörös lett, de ő a tanácsomra azonnal elkezdte szedni a lizint, így neki a hólyagok sem jöttek ki. Csak az első egy-kettő és sokkal gyorsabban helyrejött,mint én.

2018. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, nemsokára megyek dokihoz. Megmutatom neki, aztán lesz valami. Köszi a válaszokat!
2018. jan. 23. 13:13
 8/10 A kérdező kommentje:
Az orvos kiírt egész hétre mert fertőző. Pénteken kell visszamennem. Betadine nal és ezüst kolloiddal kell kennem.
2018. jan. 23. 14:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg használni fog a kezelés.
2018. jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kicsit fura, hogy nem kell azt a kapszulát szednem vagy nem tudom. Remélem elmúlik mihamarabb! Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen nagy cucc. 🤔
2018. jan. 23. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!