Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 18 évesen ezek utalhatnak...

18 évesen ezek utalhatnak cukorbetegségre?

Figyelt kérdés
Tegnap megmértem a vércukrom és 10.3 lett az érték,pedig háromszor is megmértem.Ma reggel éhgyomorra először 5.8 lett,majd egy kis idő múlva 7.6.Pár hónapja voltam vizeletvizsgalaton,mert volt hogy egy nap 5-6 litert is megittam,folyamatosan szomjas vagyok még most is és kellemetlen a lehelletem,de akkor nem mutatott ki cukorbetegséget.A nagypapám és apukám is cukorbeteg,nem tudom ez befolásol-e valamit.
2020. jan. 8. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

HgA1c vizsgálat kellene, az kimutatja az elmúlt 6-9 hét vércukorértékét.

Éhomi érték normálisan 6,1 alatt van. Úgyhogy az 5,8 még elmegy, a 7,6 nem. A 10,3 nem tudom mikor volt, ha kaja után akkor az 11,1-ig oké.

De a családi előzmények, a szomjúság, a kellemetlen lehelet, plusz ezek az értékek hiába vannak tartományon belül, azért nem olyan megnyugtatóak.

Úgyhogy mindenképpen további vizsgálat kellene.

2020. jan. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet,igen. Ahigy 1-es írja,ki kell vizsgáltatni.
2020. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!