Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek utalhatnak cukorbetegségre?

Ezek utalhatnak cukorbetegségre?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, ha kicsit hosszú leszek, de szeretném pontosan leírni, mi a helyzet.


Mostanában kicsit megijedtem, mert elég sok tünete illik rám ennek a betegségnek, de nem tudom, tényleg tünetek-e, vagy más okból állnak-e fent.

Nagyon sok vizet iszom, emiatt gyakran járok pisilni, éjszaka is. Valójában még gimnazista koromban szoktam rá erre, amikor az orvosok kiderítették, attól szédülök, hogy szinte egyáltalán nem iszom. Akkor szép lassan rászoktattam magamat, hogy elegendő vizet igyak, így most naponta több literrel is megiszok. A pisilés lehet emiatt van, mármint hogy nagyon sokszor járok, hisz sokat is iszom, illetve kislánykoromban is én voltam az, aki miatt többször kellett megállni pl. egy hosszú úton emiatt.

Olvastam még, hogy a fáradtság is jel lehet. Ez is fennáll nálam. Viszont emellett az is igaz, hogy nagyon rendszertelenül alszom, általában 4-6 óránál nem többet. Ha sikerül is többet aludnom, akkor is fáradtnak érzem magamat, de remélem, ez csak amiatt van, hogy ennyire össze-vissza alszom, illetve hogy sajnos nem mozgok eleget.

Írták még a kellemetlen lehetetet; nekem csak akkor jelentkezik, ha órákon át nem tudok semmit sem enni. De akkor elég cikis, ezért mindig van nálam rágógumi, és igyekszem rendszeresen enni is. Egy természetgyógyász régebben azt mondta, be van gyulladva a gyomrom, ezért ne egyek semmi cukrosat, de ez tényleg régen volt és nem tudom, mennyire megbízható az a diagnózis.

A látásom jó, néha fáradt a szemem, de ez szerintem a sok monitor előtt üléstől és az alváshiánytól van. A sebeim normálisan gyógyulnak.

Tavaly októberben voltam vér- és vizeletvizsgálaton, de más miatt. Akkor nem vettek észre semmit, bár nem tudom, ezt figyelték-e (hajhullás miatt voltam).


Előre is köszönöm a segítséget, és azt is, ha valaki végigolvasta! Nagyon meg vagyok ijedve.



2013. júl. 25. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok orvos, de a véleményem az, hogy nincs itt semmiféle cukorbetegség.

Régebben én is megpróbáltam magamon cukorbajt diagnosztizálni (ennél több tünetem volt), aztán bebizonyosodott, hogy szó nincs erről.

Lehet kapni egyébként gyógyszertárban tesztcsíkot erre a célra, de egy laboreredmény is eldönti a kérdést. Kár parázni.


Lefekvés előtt célszerű kevesebbet (nem) inni. Az is ok lehet az éjszakai vizelésre, ha felületesen alszol, mert ekkor a vesék félig nappali üzemmódban dolgoznak, így kénytelen vagy éjszaka is felkelni pössenteni.

2013. júl. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Nem szeretek magamon betegségeket diagnosztizálni, mert kár az ördögöt a falra festeni, de a múltkor a nagymamám beparáztatott, hogy mennyi fiatal milyen könnyen lesz cukorbeteg (mondjuk a nagymamám megszállottan szeretné, ha soványra fogynék, talán ezért vetette be). Meg a TV-ből is ezt hallom mindenhonnan, hogy cukorbetegség így meg úgy.

De most kicsit megnyugtattál, köszönöm szépen! :)

2013. júl. 25. 10:11
 3/3 anonim ***** válasza:

ha a sebed jól gyógyul, az már jó jel..

hogy sokat iszol? az nem baj, éjjel többször kell felkelni. az sem jó, hogy valaki estétől reggelig benntartja..


asszem, Te stresszes vagy, változtatni kellene a terhelésen.


én úgy oldom meg ezeket a helyzeteket, hogy ízesített kefírt iszom, és bekapok egy- egy virslit..cukornélküli ital, esetleg alma...

javaslom, intézd úgy, hogy nyitásig ne egyél, és állj ott a patika bejáratánál...asszem ingyenes a cukormérés. talán két perc.a kis ujjacskádból pici vért vesznek, még elájulnod sem kell, aztán mondják is a megközelítően pontos értéket. ez persze éhgyomri. aztán valahol reggelizel, és az utolsó falat lenyelése után kilencven perccel kérsz még egy ellenőrző mérést..

az előző 4-6 között nagyjából, az utóbbi 5-7 közötti..


de ott megmondják a tutit...

járj szerencsével.

2013. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!