Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem fogja túlterhelni a...

Nem fogja túlterhelni a szívem, hogy lassan 3 napja 80 és 120 között ugrál a pulzusom?

Figyelt kérdés

Nagyon félek. Voltam orvosnál, de semmit nem tudott mondani. Csütörtökön megyek vérvételre.


Bármit csinálok nagyon erőteljesen dobog és gyorsan. Sokszor fáj vagy nehezen kapok levegőt. Az egyik éjjel még remegni is elkezdtem, azt hittem mentőt kell hívnom. Félnem kellene hogy komoly bajom van? Vagy meghalok?


2020. jan. 8. 14:54
1 2
 1/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Alapesetben nem kellene,de mivel vannak panaszaid, foglalkozni kell vele.
2020. jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A pulzusszám nagyon sok mindenen múlik.

Nem vagy túlsúlyos? Esetleg stresszes mostanában? Nekem hasonló tüneteim voltak, kivizsgálás után az orvos javasolta a Panangint. Igazából vitamin a szívnek, nem egy erős gyógyszer.


Bármi van, ártani nem árt. 1.400.- a patikában, nyugodtan vegyél egyet.


Nálam csak stressz volt, napi 1-et szedek és elmúlt.


Meghalni nem fogsz nyugi, maximum ha "komoly" a baj, akkor kapsz valami pulzuscsökkentőt. Vérnyomásod rendben?

2020. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Elvileg a vérnyomás is kicsit magas, de nem vészesen. Voltam már stresszesebb is, de soha nem tapasztaltam még ilyet korábban. A legzavaróbb, hogy nem ideiglenes hanem éjjel nappal folyamatosan érzem, hogy valami nem oké a szívverésemmel.
2020. jan. 8. 15:25
 4/14 anonim ***** válasza:

Tényleg próbáld ki addig a Panangint, amíg nem derül ki, hogy mi van! Ártani nem árt.


Egyébként nekem pánikbetegségem van és orvosnál ha mérik, rendszerint 120-as pulzust produkálok. Itthon általában 70 körül van. Lehet sima szorongás is, tényleg elég összetett. Nekem is volt párszor, hogy azt hittem most döglök meg (szívrohamhoz hasonló tüneteim voltak).

2020. jan. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót kardiológiára.
2020. jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kardiológián is látnak ezt-azt, de akkor már inkább egy szívultrahangot kellene. Bár mire bejutsz, meg is gyógyulsz...
2020. jan. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha a vérvételből nem derül ki semmi (pajzsmirigy, vércukor stb), akkor tovább leszek küldve. Csináltunk nyugalmi EKG tesztet, ott viszonylag normális érték jött ki, csak valami "kopogást" említett a doki. Köszönöm a tanácsot, majd holnap megkérdezem mit mond a doki a gyógyszerre, most a vérvételbe már nem akarok bezavarni.
2020. jan. 8. 15:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Lehet egy minimális ritmuszavar is, de az sem tragédia. Az a lényeg, hogy nyugi. :)
2020. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Annyit mondott még a doki, hogy ha nagyon rosszul lennék, akkor menjek kórházba, vagy az ügyeletes orvoshoz a rendelőbe.
2020. jan. 8. 15:51
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nagyon rosszul vagy, akkor mentőt hívj! Ha nem mentő visz a kórházba, akkor ülhetsz órákat mire sorra kerülsz (nálam 5 óra a rekord agyrázkódással, autóbaleset után).
2020. jan. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!