Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinél refluxot állapított...

Akinél refluxot állapított meg az orvos, mennyi idő után érezte jobban magát a savlekötő szedése után?

Figyelt kérdés
légúti szövődményeim i

2020. jan. 11. 19:28
 1/8 A kérdező kommentje:
*légúti szövődményeim is vannak (torkomat kimarta a gyomorsav, köhögök, fáj a fejem stb) Az is érdekelne hogy meddig kell szedni ezeket a gyógyszereket?
2020. jan. 11. 19:34
 2/8 anonim ***** válasza:
Életed végéig. Es sajnos nagyon hosszú idő. Én állandóan böfögtem. A tüneteim enyhültek de nem a gyógyszernek köszönhetem. Én nekem javitott valamennyit de ahogy csökkentettem a dózist borzalmas volt. Dupla olyan rosszan jött vissza mint ahogy kezdődött. Sajnos azt vettem észre hogy lassan egy spirálba kerülök általa csak több savam lett egy idő elteltével. Nem azt mondom hogy ne szedd mert az orvos kiírta, de szigorú dieta többet ér mint a savcsökkentő. Bárhol találsz a neten reflux diétát. Minden paraméterét tartani kell hogy jobb legyen. És mellette sok folyadék ami a vizet jelenti. Így nekem 2-3 ev volt hogy letudtam tenni. Most mar csak akkor veszem be ha érzem hogy most sok vagy hogy olyan kaját eszek vagy nem sokszor kicsit ami megterheli a gyomrom. De megszabadulni tőle teljesen ebben nem hiszek. A diéta sokat segít viszont.
2020. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 4 honapig szedtem protonpumpa gátlót és egyre csak emelni kellett a dózist mivel nem hatott a gyógyszer. Mikor már a napi 80 mg sem hatott akkor be sokalltam és be mentem egy gyógynövényi gyógyszertárba és kértem valami növényi alapút ami segit helyre hozni a gyomorsav termelésem. És nekem az orbáncfű olajat ajanlotta az elárusító. Napi 3x egy kis kanál olajat veszek be evés előtt fél órával és fél óráig nem szabad rá sem enni sem inni. Pár napon belül jobban lettem tőle. A gyomorsav le csökkent és a gyomorfájdalom el múlt. A protonpumpa gátlót pedig ki dobtam.
2020. jan. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Én 2-3 hétig szenvedtem vele, de nagyon, aztán komolyan kutatni kezdtem a neten ebben a témában. Szerencsére rátaláltam Légrády Péter (nem kuruzsló, hanem belgyógyász orvos) könyvére, amit online el lehet olvasni, de akár könyvesboltban is elérhető. Ebből tudtam meg, hogy teljesen megegyező tünetekkel jelentkezik ha sok a gyomorsav, és ha kevés. Ezt részletesen indokolja is a szerző szakember. Gyógyszert nem szedtem, csak néha ha nagyon muszáj volt, kevés szódabikarbónát. Mindenhez amihez lehet sok savanyúságot ettem, főleg savanyú káposztát. Rendbejöttem. Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a könyvre. Először a tojásról, mint szupertáplálékról ír hosszasan, aztán az epe működésével kapcsolatban végzett kutatásairól, amiből meg lehet tudni, hogyan együnk és miért kell a sok savanyúság. Nem kevés savanyút kell csipegetni, hanem amennyit tudunk, persze amennyi még nem esik rosszul. Én pl. kimondottan kívántam (és azóta is) a savanyú ételeket, levesekbe, főzelékbe, mártásos húsokba is tettem ecetet vagy citromlevet. Azt mondom, hallgassunk a szervezetünkre, az mindig tudja, mi kell neki. A könyv, amit ajánlok nektek:

[link]

2020. jan. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a gyógyszer nem segített. Több fajtát is kipróbáltam az évek során, végül rászántam magam az életmódváltásra. Azóta nagyon odafigyelek arra, hogy mit eszek, egy rakás étel került tiltólistára, plusz az alkohol is, valamint elkezdtem sportolni is.
2020. jan. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És milyen ételek kerültek tiltó listára?
2020. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 válaszoló, kerülni kell minden nehez zsíros csípős fűszeres ételt. Pll pörkölt, töltött káposzta.

Nincs káve, kakaó, alkohol és társai, sem cukros üdítő. Amit szabad az víz 100% gyümölcs levek tartósító mentesen és tea.

Kerülni kell a sült dolgokat pl krumpli, zsíros húsok, helyette párolni kell zöldségek, rizs, hal csirke.

Gyümölcsök közül babán, szilva, dió, inkább ami nem savasít stb.

Én a tej termékeket is kerülöm tisztán tej, tejföl, sajt és társai. (Kicsiket lehet de nem liter számra).

A tészta sajnos ezt is mértékkel kell enni helyette a rizs ajánlott.

Illetve gyors kaja, fagyasztott gyors kaja (húsok), csoki, csipsz, cukorka, konzerves kaja, és társai is tiltó listán vannak. Ha lehet a cukrot és a sót minimálisra csökkenteni az étkezésben.

Kerülni kell a bolti kenyeret, inkabb ha van lehetőséged süss otthon.

Sok sok folyadék 2 liter víz.

2020. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én most szedem 2 hete a gyógyszert, és ma érzek először javulást
2020. jan. 13. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!