Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Calici vírus fertőzés után...

Calici vírus fertőzés után két héttel sem jövök rendbe?

Figyelt kérdés
Dec. 30-án jöttek elő a tünetek, kb. egy hétig tartott, mire elmúlt a hasmenésem, rossz közérzetem. Közben diétáztam, normaflore-t ittam, ezáltal fogytam is pár kilót. Hasmenés már nincs, étvágy is van viszonylag, viszont a gyomrom sokszor megfájdul még (görcsbe áll néha), a székletem pedig nem teljesen olyan, mint szokott lenni, bár napi egyszer van. Hogyan tudnék teljesen rendbe jönni, vannak valami házi praktikák ? Vagy ez teljesen normális még?

2020. jan. 13. 08:25
 1/1 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
És ugye még mindig szedsz probiotikumot? Nagy dózisút kéne, nem normaflore-t. Egy hasmenés által kimosott bélflóra nem áll vissza csak úgy, különösen hogy a felszabadult helyre nagy eséllyel felszaporodott egy patogén flóra. Úgy tudod támogatni a jó flóra visszaépülését, hogy pl. nem eszel cukrot meg gyorsan felszívódó szénhidrátokat, mert ezzel táplálkozik a jó flóra helyén tivornyázó rossz flóra, illetve eszel prebiotikumokat, meg nagy dózisú probiotikumot. Az élőflórás joghurtot azért nem mondom, mert a tej ronthat a helyzetén egy nem százas bélnek.
2020. jan. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!