Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Izzadás és menstruációval...

StrawberryRaspberry kérdése:

Izzadás és menstruációval hogylehet kibírni az első munka hetet?

Figyelt kérdés
Helló. Azt kell tudni rólam, hogy nagyon izzadós vagyok, főleg ha meleg van. És ha meg van akkor nagyon. Kettő eggyütt nálam mindig leáztat. Izzadságfoltos lesz a pólóm, alul meg ugye kicsit büdös. Hogyan éljem túl az első munka hetemet ha megvan a menstruációm és közben rettenetesen izzadok? Betét csere, nedves törlőkendő azt betettem, de valami ötlet még? Más aki hasonló helyzetben van, az hogy oldja meg? 8 órában azért csak nem mehetek ki minden órában wc-re tiszálkodni, vagy ha megmondom nekik, akkor talán megengednék valahányszor? Mert emberek között leszek és nem szeretném azt az érzetet egész nap, hogy pl egy idős nénike elmegy mögöttem és befogta az orrát, vagy orra alatt motyorog valamit. :(. Fürödni reggel szoktam mindig, de mire beérek a munába tuti leizzadok valamennyire. Segítenétek, hogy maradjak egész nap tiszta és friss illatú? 22l-

2020. jan. 13. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, többféle izzadásgátlót próbáltál már, de esetleg érdemes lenne keresgélni tovább, hátha találsz olyat, amivel nem izzadod foltosra a ruhád. Illetve viselj természetes anyagokat, jó ötlet lehet felsőruházat alá technikai sportpólót felvenni, ami felszívja/elvezeti az izzadságot.

Lenti kellemetlen szagok ellen pedig 2 dolgot tudok javasolni. Már az is nagyon sokat segít, ha nem betétet használsz, hanem tampont. De ha menzeszen kívül is érezni a szagát, arra lehet kapni intim dezodort, amivel reggel befújod a ***, és egész napra semlegesíti a szagokat.

2020. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ugyan férfi vagyok, de szintén nagyon izzadós. Amennyire lehet, vékonyan öltözöm, még ilyenkor, télen sincs rajtam több egy pólónál és egy kabátnál, de így is képes vagyok kiizzadni. Persze az sem segít, hogy bent, a munkahelyen a kollégák feltekerik a fűtést 25 fok fölé, míg mondjuk otthon, a lakásban, ahol én szabályozhatom, van 20 fok maximum. De még mindig sokkal jobb ilyenkor, mint nyáron, mivel irodaház, emelet, napos oldal, szóval el lehet képzelni, kora délután milyen idő van bent. Olyankor szabályosan folyik rólam a víz mindenhol, még egy helyben ülve is, ilyenkor legalább csak a hónaljamnál meg néhány helyen foltos időnként a ruhám. Sajnos ez egy adottság, nem nagyon lehet vele kezdeni semmit szerintem.
2020. jan. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, nos a munkahelyemen állnom kell végig, ide oda menni..de ha sikerülne kimennem wc-re ott helyre tudnám hozni magam, egy kis időre, talán 3x elég, reggel valamikor, délkörül vagy előtte kicsivel és mikor munka vége fele van akkor hátha, meg sokat stresszelek lehet amiatt is van ez.Ma pl buszon eg boltban alig birtam ki mert mindig azt hittem büdös vagyok amúgy az voltam de nem vészesen csak az agyam hiteti el, és figyelnem kellett az emberek reakcióit. :(
2020. jan. 13. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!