Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdőszűrő lelet mit mutat ki?

VízililiomPamacs kérdése:

Tüdőszűrő lelet mit mutat ki?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Új munkámhoz kell majd egy tüdőszűrőlelet és az lenne a kérdésem, hogy ebből mik derülnek ki? Belső betegségek, gyulladások, ilyesmik? Ja és hogy zajlik egy ilyen vizsgálat? Még nem voltam ha jól emlékszem. 22L vagyok

2020. jan. 13. 23:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kb 3p az egész, levetkőzöl, gép elé állsz , aztán jöhetsz is ki. TBC, rák, ezeket mutatja ki ( meg gondolom még pár tüdő gondot). Nem fáj, gyors.
2020. jan. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, melltartót is le kell venni? Ugye ameddig bemegyek a géphez addig takargatom a mellemet a kezemmel?
2020. jan. 14. 00:51
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen le kell venni a melltartót.

Ha a hagyományos tüdőszűrés,akkor max kerekárnyékokat mutat ki.

Ha tüdőszűrésként sima mellkas röntgen készül,akkor sok mást is kimutathat.

2020. jan. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem mellkasröntgent csináltak. Behívott az asszisztens, felülről mindent le kellett venni. Odaállított a gép elé, majd átment másik helységbe amíg keszült a felvétel. Utána kiszólt, hogy mehetek is öltözni, majd az orvoshoz névszerinte fognak szólítani. Szerintem nem volt 5 perc sem
2020. jan. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen,így megy,viszont van ahol csinálnak oldalfelvételt is, az rosszabb,ha valaki szégyenlős,mert a kezet fel kell emelni.

Mondjuk egyirányú felvételnek nem sok értelme van.

2020. jan. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na az téneg kellemetlen de a noi testet nem kéne szégyelni de megis benne van az emberben az a felelem valamiert. Ilyen oldalfelveteltol meg nem hallotam ennek minertelme? :D csak egyik oldalrol csinal gyorsat azt kesz masik oldalt is gondolom nem? Asszem egyszer mégis csak csinaltam egyet amikro vmi nagy feher falhoz vagy gep ele kellet allnom es odanynom a mellemet vagyis a mellkasomat kb ennyi remlik😅
2020. jan. 15. 19:03
 7/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Önmagában a tüdőszűrésen is sok helyen bevezették már, hogy kétirányból kell csinálni, egyik amikor a mellkasod odanyomják és egyet úgy, hogy az egyik oldalad lesz annál az állványnál.

Klasszikus tüdőszűrésnél még lehet, hogy van ahol csak egyet csinálnak.

A lényege a kétiránynak az, hogy egy elváltozás kiterjedése is fontos, ha látszik és hát van ami egy irányból nem is látszik, nem beszélve a rekesz hátsó részéről, szív nagyságáról, háti csigolyákról stb...

Ezt hely válogatja.

2020. jan. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azta koszii😲akkor ezekbol csak kiderulhet valami haa van elvaltozas
2020. jan. 15. 22:25
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az attól függ, mi a kérdés.
2020. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nincs panaszom, de ha esetleg megis lenne vmi belso baj vagy olyan amit nem vettem eszre pl
2020. jan. 15. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!