Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a tüdőszűrő...

Mit jelent ez a tüdőszűrő leleten?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a tüdőszűrő leletemet, amin ez áll:

Mellkas 2 ir felvétel (bal filmk): Ép rekeszkontúr, szabad sinusok. Szokványos tüdőrajzolat és légtartalom. A szív nem nagyobb, a mediastinum nem szélesebb. Jobb oldalon a III-IV borda sternalis vége magasságában arteria lusoria valószínűsíthető.

A retrosternalis és retrocardialis ablakban kóros eltérés nem látható .

Vélemény: Aktuális kóros eltérés nem látható.


A kérdésem ezen részre vonatkozik: Jobb oldalon a III-IV borda sternalis vége magasságában arteria lusoria valószínűsíthető.


Ez mit jelent? Valamint ezzel együtt megadják nekem az egészségügyi kiskönyvet, ami a munkámhoz kell? Hiszen a vélemény szerint kóros eltérés nem látható.



#tüdő;tüdőszűrés;tüdőszűrő;röntgen;lelet;orvos;egészség;kiskönyv;
2015. aug. 31. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy van egy ered, ami nem úgy fut, ahogy a legtöbb embernél, hanem kicsit másképp. A jelentősége annyi, hogy összenyomhatja a nyelőcsövet ill. a légcsövet, ami nyelési, légzési panaszokat, valamint gyakori légúti fertőzéseket okozhat.

Ha nincs panaszod miatta, akkor semmi gond, nem kell vele csinálni semmit. Nem hiszem, hogy emiatt ne adnák ki az alkalmasságit.

2015. aug. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy kicsit most megnyugtattál. Csak az az érdekes, hogy min 6-szor (évente 1-szer) voltam már tüdőszűrőn és mindig jó volt. Eddig nem vették észre vagy csak egyszerűen nem sikerült jól a felvétel? :S
2015. aug. 31. 18:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugi, amíg a leleten az áll, hogy "kóros eltérés nem látható", addig nincs miért aggódni.
2015. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!