Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet alvási apnoe? Vagy más?

Lehet alvási apnoe? Vagy más?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hétben történt olyan hogy alvás előtt ( van hogy este, van hogy reggel mikor visszaludnék a család elmenetele után), mielőtt elaludtam volna kihagyott egy másodpercre a légzésem. Ilyenkor elkezd hevesen is verni a szívem ( lehet az ijedségtől?). Ha próbálok visszaaludni ismét megtörténik.. Az ilyen után meg olyan mintha nehezebben is vennék levegőt.

Nem fordul elő mindig, és elvileg nem szoktam horkolni.

Mostanában mondjuk elég sokat feküdtem az ágyban betegség miatt (pánikbetegség: étvágytalanság, rossz közérzet, mindennapos szorongás).Észre vettem hogy egyre gyakrabban érzek kis levegő buborékokat feljönni a garatig folyamatosan( néha van olyan mintha megakadnának a mellkasnál), valamint nyomó fájdalmat az alsó bordáknál elől ha háton fekszem és ha ülök (a gépnél például. Akkor és azután mindig )

Ma éjjel is ültem egy pár órát a gépnél este, akkor előjött a fájdalom és ma reggel pedig ez a légzés kimaradásos valami. Eddig nem figyeltem hogy van e a kettőnek köze egymáshoz. Szerintetek van?

Sima légzés funkció vizsgálat szerint oké a légzésem (80% felett van) és nincs szervi bajom ( szív, pajzsmirigy,hasi --ultrahang vizsgálatok voltak, mellkas röntgenen sem láttak semmit)

Szerintetek lehet ez az alvási apnoe? Vagy valami más? (Reflux például)



2020. jan. 15. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez inkább valami más...


Pár kérdésem lenne:

Kövér vagy?

Vastagabb a nyakad az átlagosnál szerinted?

A családod panaszkodik rá, hogy horkolsz?

A családod panaszkodik, hogy néha felhorkantasz?

Fáradtnak érzed magad állandóan?

Egy filmet végig tudsz nézni elalvás nélkül, ami érdekel?

Éjjel izzadsz?

Esetleg, ha nem a teljes tested, csak a nyakad izzad?

Sokszor felébredsz pl.: pisilni éjjel?


Üdv

2020. jan. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Éjjel ritkán ébredek fel. Inkább inni egy picit. Két- három hónapja nem eszem sokat a szorongás miatt. Így 55 kilóra fogytam kb 70 ről.

A többi kérdésre nem a válasz.

2020. jan. 15. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy valószínűséggel nincs Apnoéd:)
2020. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alvási apnoét könnyű kivizsgálni,.

Nekem rögtön összejött 700 db 10 órára.

Katasztrófa !!!

Most vezem a gépet.

Életfogytra vagyok ítélve.

2022. dec. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!