Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orvos valaszol? 3 hete megyege...

Orvos valaszol? 3 hete megyeget a hasam es nagy hasi gorcsokkel jar. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

3 hete megy a hasam. Van mikor nagyon durvan,van mikor nem. Estenkent es hajnalba hatalmas hasi gorcseim vannak, koldok felett, kozepen. Mi lehet ez?

Nincsen lazam. Mikor gorcsol a hasam, hanyingerem is van, leizzadok. Holnap megyek hasi uhra. De szeretnem tudni hamar hogy mi lehet ez


2020. jan. 20. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ennyi információ alapján ez még nagyon sok minden lehet. Remélhetőleg csak egy egyszerűbb gastroenteritis (emésztőrendszeri fertőzés), de lehet gastritis (gyomor gyulladásos állapota), valamilyen fekélybetegség, IBD, IBS, lisztérzékenység, hasnyálmirigy gyulladás (ahhoz már kicsit régóta tart)... és még sok más.


Én nem kezdenék el most rákeresni ezekre neten (de ha megteszed, kezeld fenntartásokkal). Valószínűbb egy kis átmeneti probléma, mint valami komolyabb.

Bocsánat, hogy nem tudok segíteni, csak azért írtam, mert ezt még mindig jobb lehet olvasni, mint a "hasfájás" google találatait :)

2020. jan. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen!

Meg egy kérdésem lenne. 10évesen voltam laktozterhelesen ami nem mutatott intoleranciat.

Ha vissza gondolok a 3 hetre kb akkor volt durva hasmenésem ha tejbegrizt, joghurotot,kavet ittam.

Lehet hogy az évek során kialakult, hiaba negativ volt 10évesen?

Most vagyok 20 éves.


Köszönöm válaszát!

2020. jan. 20. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Simán előfordulhat. És egyszerűen ki is próbálható. Pár laktózmentes nap, aztán kis mennyiséggel visszaterhelés.
2020. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha mész ultrahangra, ez azt jelenti, hogy (velünk ellentétben) egy orvos már megvizsgált.

Mi ennyiből nem tudjuk megmondani, várd meg hogy mit mondanak az UH eredményre.

A laktózérzékenység nálam 32 évesen alakult ki, bármikor megszerezheő. Próbáld meg kizárni a tejes dolgokat pár hétre, vagy legalább laktózmentes termékeket vegyél. (bár az nem jár hányingerrel)

Ha ez sem segít, és az UH is negatív, akkor tovább kell menni a gasztroenterológiára.

Lehet még más étel allergia/intolerancia is.

2020. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!