Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől adhat ki kattogó hangot...

Mitől adhat ki kattogó hangot szívem?

Figyelt kérdés
Mitralis insufficienciám van, évente járok kardiológiai ellenőrzésre, emellett pánikbetegség miatt 6 hete szedek szertralin nevű antidepresszánst is, így a rohamok egy ideje megszűntek. Ma hajnalban arra ébredtem, mintha lezuhantam volna valahonnan és ahogy kinyitottam a szemem forgó szédülés fogott el. Kimentem a fürdőbe majd éreztem hogy nagyon felment a pulzusom és a pulzus ritmusában kattogó hangot adott ki a mellkasom. Nagyon megijedtem. A vérnyomást megmértem 122/76 pulzus 130 volt. Máskor is volt már ilyen, hogy magas pulzusra ébredtem, de kattogást még sosem hallottam. Volt már valakinek ilyen? Ez is lehet a pánikbetegség miatt?

2020. jan. 21. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Nekem is van mitrális prolapsus, és II.foku inszuff. Ez inkább pánik! Ha ilyen gyorsan vert a szíved,akkor persze hogy úgy érzed kattog, dübörög..ez csak egy érzés volt. Nem adtak magas pulzus ellen valamit? Béta blokkoló? Én már 20.éve szedem sajnos. Először betaloc volt, most bisoblock.
2020. jan. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De van otthon bisoprolol azt vettem be. Csak az ijesztett meg hogy nem éreztem a kattogást hanem konkretan hallottam a hangot a mellkasombol hogy katt katt. Erre páikoltam be.
2020. jan. 21. 11:11
 3/3 anonim ***** válasza:
A kardiológusodat kérdezd meg! Én is szívbeteg vagyok. Nem jó párosítás a pánik, és a szívbetegség. Sajnos nekem is van időnként pánik.
2020. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!