Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Állandó szédülés mitől lehet?...

Állandó szédülés mitől lehet? Már megőrülök!

Figyelt kérdés

vissztérő tünet ez nálam. De akkor hónapokig tart. Nem forgó jellegű a szédülés, hanem olyan, mintha hajón lennék, lebegnék. Már idegileg is nagyon megvisel. A legrosszabb, amikor fekszem. Akkor rendesen olyan érzésem van mintha zuhannék. Mintha így hirtelen megzuhannék. Aludni sem tudok már tőle. Voltam koponya MR-en és minden oké volt. Vérképem is jó. Fül orr gégészetre jövő héten megyek. Fülem egyébként nem fáj, meg fejmozgatásra sem erősödik (szóval nem hiszem, hogy bppv)

Már lassan egy hónapja tart. Tegnap óta mintha a fejem is elkezdett volna zúgni. Bár mint mondtam nem sokat alszom és tiszta feszült vagyok. Olyan, mintha le lennék szedálva. Mintha álmodnám a külvilágot. Szóval fuh. Sorolhatnám miket érzek. Kérdés, h ezeket a feszültség miatt vagy a szédülésem oka okozza.

Van akinek volt màr hasonló?



2020. jan. 24. 19:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%

A szédülést okozhatja egy egyszerű náthás megbetegedéssel járó vírus is, mivel a váladék felgyülemlése miatt felborulhat a fülben is az egyensúly-érzékelés. Ezeknek nem mindig van fizikai tünete, akár egy kis mennyiségű váladék a fülben is okozhat szédülést anélkül, hogy fájna.

A szédülés még lehet egyébként alacsony vérnyomás/vércukor szint miatt, bár írtad, hogy a vérvizsgálat negatív lett. Ettől függetlenül érdemes lenne a szédülés kezdetekor egy szem szőlőcukrot elfogyasztani, hátha az javít a helyzeten.

A terhességet kizárhatjuk, ugye?

2020. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Terhes nem vagyok. A vércukromat is megmértem, mert anyukámnak van cukor mérője, az is normális volt.

Nàthás sem voltam mostanában. Meg az tartana ennyi ideig? A koponya MR-en az arcüregem is rendben volt. Sőt a belsőfülem is. Persze ez nem jelenti azt, h tuti nem ott van a baj. Csak sajnos már írtó nehezen viselem. Mentálisan főleg. Ez az állandó érzés a fejben... Mikor megyek olyan mintha a szemem olyan furán fogná fel a mozgó külvilágot ettől a “fantom” állandó hullámzó / lebegő szerű érzéstől, amit érzek.

Már agyon googliztam magam, tényleg mindenre gondolok. (Nem komoly betegségekre) csak már keresem a választ, mert így nem tudok élni... màr ott tartok , hogy tényleg alig alszom, mert ugye fekve a legrosszabb. Olyan érzést érzek, mintha hirtelen elkezdenék zuhanni. De szószerint! És már ilyen deperszonalizációm meg derealizációm is lett...

2020. jan. 24. 20:04
 3/19 anonim ***** válasza:
Szia! A leírtak alapján szinte biztos hogy idegi alapon van!!
2020. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Elolvasva nekem is ez jutna eszembe, de eddig semmi bajom nem volt, amíg ez az àllandó szédülés ne volt... már több, mint 1 hónapja folyamatosan érzem. És emiatt szorongok , mint állat. Szóval ha nem lenne ez a fizikai 0-24 szenvedés , akkor nem szoronganék... bár már lehet, hogy a szorongásom is rátesz és ront a már meglévő helyzetemen. Franc se tudja.

Szedjek nyugtatót egy ilyen miatt?

2020. jan. 24. 20:48
 5/19 anonim ***** válasza:
A nyakcsigolyáidat senki sem vizsgálta?
2020. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Teljesen más jellegű bajom volt. Tikkelt a szemem, illetve pattogott valami a fülemben. Ezek ugyanúgy ébren tartottak.


Mindig akkor jelentkeztek, amikor más miatt ideges voltam az életemben, tehát semmi igazi fizikai baj nem volt mögöttük. Nem mennék most bele pszichomókus dumákba, de jó lenne megfigyelni, mikor kezdődnek Nálad ezek a tünetek, és amikor hónapok múltán abbahagynak, akkor mi változik előtte megint az életed más vonatkozásaiban.


Azért ne add fel, keresd az orvosi megoldást, hátha egy tehetségesebb doktor kiderít valamit, amit a többi benézett...

Arról, amit írtál, rögtön beugrott a Harcosok klubja: "Az inszomniásnak látomás a világ. Minden a másolat másolatának másolata."

2020. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A nyakcsigolyától van ilyen az biztos. Nekem már többször volt. Kell rá gyógytorna!
2020. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nyak- válltornát találsz a neten. 2-3 hét után javulni fog.
2020. jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nyakamat már nézték röntgenen.. Nincs meszesedés.. visszamentem a leletemmel a reumatologushoz es azt mondta, hogy nem ettol szedulok.... :(
2020. jan. 24. 21:59
 10/19 anonim ***** válasza:
Valamilyen agyi dolog
2020. jan. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!