Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mandula gyulladás?

Ez mandula gyulladás?

Figyelt kérdés
Tegnap óta fáj a torkom,ma reggel úgy keltem fel,hogy alig bírok nyelni. Meg néztem a torkomat és szerintem a mandulám van begyulladva,ugyanis meg van dagadva , szorít és fáj amikor nyelek. Egyelőre lázam nincs se az orrom nem folyik , néha van hogy elköhintem magam de az csak azért van mert kapar. Tegnap olyan érzésem volt mintha valami ott lenne a torkomon de semmit sem láttam,csak éreztem.
2020. jan. 26. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. A leírásod alapján annak tűnik. Méghozzá kezdődő bakteriális fertőzésnek. Vírusos mandula-, torokgyulladás esetén a torok kapar, ég, száraz. Ha nyeléskor érzel erős, mélyre hatoló fájdalmat,az bakteriális fertőzés miatt van. Ezt csak azért jó tudni,mert az utóbbi esetben szükség van antibiotikumra, vírusos fertőzésnél viszont nincs. Vegyél torokfertőtlenítőt egyelőre és holnap menj el orvoshoz!
2020. jan. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez okozhat hányást vagy hasmenést? Félek a hámyástol , hányás fobiam van
2020. jan. 26. 09:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Aki érzékenyebb ilyenre, hányósabb,annak igen. De ha Te ennyire félsz tőle,akkor nem nagyon szoktad meg a hányást, valószínűleg ritkán hánysz.
2020. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Több mint 10 éve nem hánytam. Egy pár éve volt már Mandula gyulladásom, de akkor sem hánytam,pedig akkor volt lázam is. Most nincs ,de félek, hogy most fogok. 😟😔
2020. jan. 26. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!