Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Annál több kérdés lesz a...

Annál több kérdés lesz a koronavírussal kapcsolatban minél közelebb van a vírus magyarországhoz?

Figyelt kérdés
2020. jan. 26. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Igen, és a hülyék száma is így fog nőni. Ha lesz oltás, akkor sokan még kérni is fogják, hogy nyomják beléjük a vírust.:)
2020. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van
2020. jan. 26. 19:51
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem egészen értem.

Miért ne lenne? Jó, konkrétan én semmit nem írtam ki ezzel kapcsolatban.

De tény, hogy ijesztő, mivel nem tudják, hogy mutálódik-e...illetve kinek hogyan hat a szervezetére. Az én szomszédomban például COPD-s beteg kisfiú van (most nem kezdem el taglalni, aki ismeri a betegséget, az tudja miről van szó, aki nem, annak ott a Google), az ő anyukája nagyon félti, reméli, hogy nem ér ide, mivel ez a vírus is a tüdőt tudja érinteni. Például egy COPD-s betegnél kitudja mit okoz, nem tudhatjuk, mindenhol csak az van, hogy akinek már van egy krónikus betegsége, annál nagyobb gondot okoz. De mit? Halált, mit? Túl sok a kérdés, ami megválaszolatlan, ezzel a vírussal kapcsolatban. Így természetes szerintem, hogy az emberek félnek tőle és idegesek miatta. Főleg, amit olvasni lehet, karanténba helyeztek várost emiatt (ami olyan mint egy szellemváros), bezárt minden, minden elmarad, stb. Én csak remélem, hogy ez az egész fel is van fújva, de ami lényeg, hogy a portálok egyébként is gondoskodnak sok esetben arról, hogy minél többen kattintsanak az általul megírt cikkre..szóval a pánikkeltés az valóban megy, ezért is jelennek meg kérdések ezzel kapcsolatban, hogy mennyi a valóságtartama, azt nem tudhatjuk, de egyelőre örüljünk, hogy nem is kell megtapasztalnunk. Más dolog, ha hülye kérdések is megjelennek a vírust illetően.

2020. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szerintem amennyire fel van fújva, annyira komoly is.. lehet.


Sokan felvetik, hogy értelmetlen lezárni egy 56 milliós területet, mert csak 4600 embert igazoltak ezzel a vírussal és 100-an haltak eddig bele, akiknek az átlag életkora 35 életév.

A számok szemszögéből jogos felvetés, de most van a kínai holdújév, amikor rengeteg ember összegyül és átadhatják egymásnak a vírust.

Wuhan egy 11 milliós város komplex tömegközlekedéssel és olyan helyekkel, ahol nagyon sok ember fordul meg, mint pl. éttermek vagy munkahelyek.

Ezek tökéletes melegágyai lehetnek a koronavírusnak.


A legnagyobb baj az, amit az előző is írt, hogy mutálódik:

[link]

A mutálódás végett benne van a pakliban, hogy hatékonyabb lehet a vírus az erősebb immunrendszerrel rendelkezőkre is, tehát nem csak a legyengültek és gyengék(idősebbek és fiatalok) lehetnek a célpontok a vírus számára, hanem akárki.


Most már emberről emberre is terjed, mint a németországi és a japán eset is igazolja.



Illetve: ez nem a kínai átlagember hibája.

Újabb kutatások szerint nem is vadállatok elfogyasztásából került emberre a vírus.

Persze ettől függetlenül valószínűleg a denevérek lesznek a hunyók, de az út, amivel átkerült az emberre a vírus, ismeretlen:

[link]

2020. jan. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Engem személy szerint már őszintén nem érdekel, vagy belpolitika szintén, vagy nemzetközi szinten, de mindig kitalálnak valamit, amitől az ember félhet.


Mindig lesz valami szenzáció.

2020. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már Horvátországban is.

Több lesz a kérdés, mert a nyakunkon van

2020. febr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!