Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ha szedek sok...

Szerintetek ha szedek sok vitamint, fertőtlenítetem a kezem és minden órában egyszer megmosom elkaphatom a koronavírus?

Figyelt kérdés
Nagyon félek h elkapom én vagy a családom. Tudnátok segíteni, higy írtok tippeket, hogy tudnám elkerülni. És igen tudom, hogy még jelenleg Magyarországon nincs, de azért az óvatosság nem árt.
2020. jan. 28. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Mivel cseppfertőzéssel terjed.a kézmosás kevés. Szájmaszk is kell.
2020. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Ne vegyünk fel idegen királyok után mosatlan koronát.
2020. jan. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

A szájmaszk inkább csak abban segít, hogy mi ne adjunk tovább semmilyen betegséget, ha tüsszentünk, akkor a kórokozók bent maradnak.


Igazából egészséges étkezés segít, meg ha szappannal kezet mosunk mindig miután hazaértünk. Ilyenkor kerülendő az orr, a száj és a szem fogdosása is, például tömegközlekedés közben vagy után, ahol mondjuk az ember megfog egy kapaszkodót. Persze tiszta kézzel lehet nyugodtan. Illetve étkezés előtt mindenképpen mossunk kezet (utcai étkezés ezért nagyjából kizárva).

2020. jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az segít ha kerülöd az embereket! Ne lihegjenek a képedbe főleg, kézmosás, ha nem lehet kézfertőtlenítő!
2020. jan. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
90%

Nos, én jelenleg Thaiföldön ,,nyaralok" és a szájmaszkról annyit, hogy ha csak nem duplát használsz, mint itt sokan, akkor a fertőzés 10-20%-a bejut a levegőből, mivel a maszk szövetes. A szövetes maszkokat minden alkalommal ki kell dobni, szóval mindig amikor kimész az kb. -3000 vagy 4000 forint.

A legtöbben hordanak úszószemüveget is, a cseppfertőzés miatt...

Én inkább nehezebben lélegzek, de fel nem veszem azt a szövetes ízét. A nehezebben lélegzek alatt a fél gázmaszkot értem, ami a szemen nincs csak orr és száj ( ugyanolyan mint azok a maszkok ). Igaz kell bele mindig olyan egészségi szenet venni bele, de még mindig olcsóbb hosszútávon (minden 2.nap cserélem, bőven elég).

Minden nap minden ruhát kimosunk 3-szor (tudom vizpazarlás, bla bla bla).

A higiénia pedig mindig is fontos volt.

2020. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jezus, ez komoly? Uszoszrmuveg?
2020. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A gázálarc a legbiztosabb es a vegyivedelmi védőöltözet.
2020. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki szájmaszkban tüsszent egyet, abból simán kijutnak a cseppek. Hiszen nagy erővel jön ki a tüsszentés, és a szájmaszk nem zár hermetikusan, a szélén biztos, hogy kifröcsög a cucc, csak az kb. láthatatlan.

Hiába mosunk kezet, miután hazaérünk, ha utána összefogdossuk a mobilunkat, amit az utcán is fogdostunk koszos kézzel. Vagy csak a táskánkhoz hozzáérünk, a cipzárjához, akkor hiába is mostunk kezet, a cipzárról is visszajutnak a kórokozók.

2020. jan. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

#5: Ne keltsd a pánikot! Mi most jöttünk haza Thaiföldről, és egyáltalán nem jellemző amit írsz.

Szerencsére az embereknek több eszük van, minthogy bedőljenek egy ilyen hisztériának. Mert az egész nem más, mint pánikkeltés. Nem halnak bele többen, mint egy normál influenzában és nem is virulensebb. Nekünk is voltak tüneteink hazaérkezéskor, de elmúltak. Valószínűleg csak a légkondi okozta.

2020. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha el is kapod nem feltetlen halsz bele. de ha fertozottel talalkozol sem feltetlen kapod el. komolyan ennyire tulparazza mindenki? tok jo, influenzaszezon jon, mindenki koronas lesz mar most latom 🤦🏻‍♀️
2020. jan. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!