Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Engedjem begipszelni?

Engedjem begipszelni?

Figyelt kérdés

Inhuvelygyulladasom van, már sokadszorra tér vissza. Mindkét kezem érintett.

Voltam injekció kúrán, lámpáztam, krémeket próbáltam, rögzítőt, fáslit is kaptam már rá.

Semmi nem segít.

Ma az orvos azt javasolta, hogy holnap jelentkezzek nála a kórházban és begipszelik mindkét kezemet 4 hétre.

Ez megoldja a problémát?

Nem szeretnek gipszet, mit tegyek?

Ilyenkor az ujjam szabad marad vagy azokat is gipszbe kell rakni?

Táppénzre kell mennem így vagy irodai munka végezhető?



2020. jan. 29. 12:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy jártam kb mint te. Nagyon szar lesz a gipsz, de nekem segített.

5 éve volt mindkét kezemben gyulladás. Kipróbáltam én is mindenféle kezelést, mire már nem maradt más mint begipszelni.

Nekem a gipszek majdnem 2 hónapig fent voltak, a 4 ujj (hüvelyk nem) és a karom könyékig.

Arra készülj fel, hogy így szinte semmit nem tudsz majd csinálni.

Munka esélytelen, táppénzre kell jönnöd. Mindkettőt fel fogjak tenni a nyakadba kendővel, ami nagyon rossz, de muszáj. Éjszakára le lehet venni ezt és lehet szabadon.

2020. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az lenne a kérdésem, hogy a gipszelés hogy oldja meg a problémát?
2020. jan. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is volt ilyen: két hónapig volt ínhüvelygyulladásom ugyanabban az időben mindkét karomban. Nekem nem gipszeltek, így is nagyon nehéz volt az élet vele. Végül rájöttek, hogy a szervezetemben itt-ott fellobbanó gyulladásoknak ugyanaz az oka, egy fertőzött góc, a mandulám. A válasz az, hogy nyilván egy többször fellobbanó, visszatérő gyulladást nem old meg az, hogy begipszelik a végtagot, ahol a tünet jelentkezik. Egészen vicces a gondolat is, maga... Szerintem ha véget akarsz vetni ennek a sorozatnak, akkor egy alapos góckutatást kérj, magánúton komplett szűrőcsomagok is vannak erre, az államiban meg egyesével küldözget el a doki minden érintett szakorvoshoz fogásztól gasztroenterológián át immunológiáig.
2020. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Gipsz lett. Mindkét karom március 31-ig :/
2020. febr. 7. 12:30
 5/14 anonim ***** válasza:

Ugyanez a bajom. Holnap kell bemennem a kórházba reggel gipszelésre.

Meddig fog érni a gipsz?

Nekem most az orvos bekötözte mind a négy ujjamat, egészen konyekig tett fel faslit. Fel is kötötte az asszisztens a nyakamba és így kell most hordani a kezem.

Szerencsére nekem csak az egyik karom de attól még nem lenne kellemes így hetekig.

Hány hétig kell a gipsz?

2020. febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, végül begipszeltek?

Konyekig és ujjakat is rögzítik. Felkötni is kötelező bár gondolom már tudod ezeket ha gipszbe tettek.

Neked hány hét lesz? Melyik kórházba jársz?

2020. febr. 11. 12:26
 7/14 anonim ***** válasza:

Be kellett gipszelni igen. Nem volt más lehetőség, bementem reggel, viszonylag gyorsan be is kerültem a gipszelőbe.

Felkötötték, de így kényelmes, ha lógatom, nekem fáj.

Azt mondta a doki hogy első körben ez most 6 hét gipsz, aztán vár kontrollra és megbeszéljük. Ez az első körben annyira nem hangzik jól. Lehet hogy tovább is gipszben leszek? :/

Az uzsokiban tettek gipszbe de magánba jártam az orvoshoz csak ott nem tud gipszet felrakni.

Maganrendelesen láttam olyat akinek mindkét karja gipszben volt mint neked. Hát én azt nem bírnám, ezt is nehezen viselem.

2020. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja és mi alapján fogja eldönteni hogy leveszi e a gipszet?

Ránézésre így hogy rajta a gipsz mit fog rá maganrendelesen mondani?

Ott leveszi és ha újra gipszbe kell tenni akkor másnap kórház?

2020. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy boldogulsz gipszben?

2020. febr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek írom, gipszet maganrendelesen nem fog levenni, ott gipszelni sem tud, de levágni sem.

Én kontrollra járok hozza maganba, de az csak annyi, hogy megnézi a gipszet és kérdezi van e panasz.

Két napja voltam, akkor már kicsit lötyögött a kezemen a gipsz és másnapra beutalt a kórházba, ahol átgipszeltek, hogy rendesen tartson.

Még 4 hetet kell kibírnom gipszben, március 31-én leveszik.

Ami nem jelenti, hogy vége az egész gipszes időszaknak, mert utána derül ki, hogy visszajön e a gyulladás. Ha igen, akkor újra kell gipszelni.

Ezt nem ránézésre dönti el az orvos, használod és kiderül kell e még rá a gipsz.

2020. márc. 3. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!