Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes előre venni tartós...

Érdemes előre venni tartós élelmet arra az esetre ha ideer a korona vírus?

Figyelt kérdés

Vettem 200db maszkot és 5x fél literes kézfertőtlenítőt, de hideg élelmet meg nem. Érdemes lenne venni, mielőtt kifosztjak a boltokat az emberek?

1-2honapra elegendő élelmiszer elég vagy többet szerezzek be?



2020. jan. 29. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Vettél 200 db maszkot, hogy majd ne tudjon olyan venni, akinek tényleg szüksége lenne rá. Gratulálok.
2020. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

A budipapírt se felejtsd el!

Ha szereted a konzerv kajákat, kekszeket, nyugodtan vegyél meg sokat, ha mégse lesz járvány, akkor is lesz mit enned. Legalább nyugodtabb leszel.

2020. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Tárazz be minél többet. Aztán kezdd el az esővizet gyűjteni, ha esetleg megszűnne az ivóvíz szolgáltatás. Plusz termessz krumplit benn a lakásban, mint a Mars mentőakció című filmben, ha esetleg a boltokat is bezárnák
2020. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem 1.2 hónapra való nem elegendő! Minimum 2-3 évre tárazz be, és közben intézd a lakásban a légszűrőt is!
2020. jan. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem ezekre a válaszokra vagyok kíváncsi.. Hanem aki valójában fel a vírustol és tudja hogy mennyi idő alatt cseng le, hogy addig ne kelljen kimozdulni a lakásból.

Nem azokra a szánalmas emberekre akik nem tudnak normális válaszokat írni, vagy nem tudnának egy katasztrófa esetén több hónapra előre élelmiszert vásárolni, mert napról napra élnek.

2020. jan. 29. 15:39
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha kezdődik a fosztogatás, akkor plazmatévét kell legelőször lopni a boltból, mert az a legfontosabb.
2020. jan. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerezz be egy aggregátort is, ha elmenne az áram, akkor is tudj kérdéseket kiírni gyakorira
2020. jan. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell annyira félni a korona vírustól. A halálozási ráta leginkább idősekre vonatkozik, akiknek már jóval gyengébb az immunrendszere mint a tiéd. 1 darab 40 év alatti ember hunyt el a vírusban.

Leginkább csecsemőkre (akik enyhébb tünetet produkálnak) és idősekre veszélyes.

Az elhunytakról nem tudni alapból is milyen volt az egészségi állapotuk. Megnyugtatlak a 200 db-os szájmaszk(műtős) amúgy se egy nagy védő felszerelés. Ha valami vírus van és félsz tőle, akkor FFP3-as szájmaszk.

Akinek erős immunrendszere van, az valószínűleg észre se fogja venni, hogy vírusos.

Szóval megelőzés. Sok zöldség, sok hús és C vitamin fogyasztás ajánlott amit eddig olvastam róla.

A tv-be hogy tömve volt a kórház és a folyosón feküdtek. Vuhánban amúgy is ilyen.


És egy kis okosság. A média, kicsit felnagyítja a dolgokat, mert ilyenkor pörög a gazdaság. Láthatod is, egyből mentél vásárolni. Régebben csináltak olyat, hogy fizettek újságíróknak, hogy nagyítsák a sztorit.

2020. jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Senki nem fog tudni neked pontosat mondani erről... Hogy ha vennél, akkor hány hónapra vegyél.

Egyébként szerintem nem érdemes. Miből gondolod, hogy pont te az utolsók között lennél, aki megtudja, hogy nem ártana ilyen módon felkészülni és majd pont neked nem jut konzerv? Saját megnyugtatásodra vegyél párat, ha gondolod, de betárazni szerintem fölösleges.

2020. jan. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Úristen :D :D ez most komoly? Lehetőleg a kínai boltokból szerezz be tartós élelmiszert( instant leves, szárított kacsacsőr, banán chips, majom agyvelő konzerv. Sztem fél év a minimum ja és a maszk nem elég, vegyivédelmi gázálarc és védőöltözet javasolt amit csernobilba is használtak ha a sugár ellen véd a korona ellen simán bár állítólag úgy hallani h a petpalack is jól véd ha a fejünkre húzzuk a ballonos kiadás. Szal rövidre fogva ennyi amit így hirtelen megtehetünk..atombiztos bunkereket is fel kell húzni mert ami atom az korona biztos is. Ez most már alapszabály. Úgy h mindent bele.
2020. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!