Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus kezelése?

Koronavírus kezelése?

Figyelt kérdés
Ugye van ez az állandó pánikkeltés. Lehet én tudom rosszul, de egy egyszerű influenzából is kialakulhat tüdőgyulladás...na már most influenzajárvány van jelenleg Magyarországon, heteken belül kitudja kinek lesz tüdőgyulladása ETTŐL! Ugye elmész az orvoshoz, aki megállapítja, hogy az influenzád vírus okozza, nem baktérium, ezért nem ír rá semmi antibiotikumot. De hogyha mégis tüdőgyulladás lenne belőle, azt antibiotikummal szokták kezelni. Ha a koronavírus mégis ideérne, lényegében ugye ez is vírus, nem tudnak rá mit adni (mint más vírusokra sem), oké. És a kérdésem... ha mégis kialakulna belőle tüdőgyulladás...azt ugyanúgy lehet kezelni antibiotikummal, vagy nem? Akkor miért félnek tőle ennyien? Egy influenzát is elsősorban a legyengült immunrendszerű személy biztosan elkapja...más kibír úgy egy szezont, hogy el sem kapja. Akkor most miért kell ennyire félni? Én úgy értelmezem, hogy okoz influenzaszerű tüneteket, ha tüdőgyulladást, arra meg van antibiotikum.

2020. jan. 30. 07:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam valahol, hogy nem jó rá az antibiotikum
2020. jan. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
57%

Túl sok az okoskodás ("ugye"), azaz nagyon kontrollálni akarsz félelem miatt valamit, amit nem lehet.


Gondolj arra: ha meg kell halnod, mert itt az ideje, akkor egy B30-ass tégla vagy egy jól célzó tetőcserép is átküld a másvilágra. És gyorsabban, mint egy koronavírus.


A betegségek kezelése az orvosok feladata. A tömeghisztéria kezelése pedig a politikusoké és az újságíróké - lenne.

2020. jan. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudják kezelni, nem használ semmi.

Ennél a vírusnál mindig kialakul a tüdőgyulladás, de nem csak az, hanem súlyos gyomorbántalmak lének fel, hasmenés és úgy legyengül a beteg, hogy moccanni sem tud, nem marad meg benne semmi, kihányja, kifossa.

Folyik alul, felül és csak fekszik, még a fejét sem tudja felemelni, hogy rendesen köhögni tudjon, aztán hamar kiszárad és kampec.

Vagy belefullad a takonyba, amit nem tud kiköhögni

A kézmosás elég primitív védekezés, nagyjából ókori módszer, valamit használ az elején, de ha már megkapta valaki a kórt, akkor mosogathatja reggeltől estig, már késő.

Sajnos terjed a levegőben is, azért kell a maszk.

Szerintem nem csak a kínai gépeket, hanem az összes repülőjáratot azonnal le kellene állítani, hiszen tizenhat országba eljutott már a kór, Franciaországba, Németországba.

Inkább, mint később karanténba zárni Budapestet, ami bizony reális veszély.

2020. jan. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

#2, direkt írtam annyiszor, hogy "ugye".. :) Hiszen azért, mert ezek tények! Pánikkeltésnek tartom a nagy részét! Természetes (szerintem), hogy elmész orvoshoz, ha beteg vagy! Vírus ez is, mint még sok más vírus, amikről mi még nem is hallottunk, nem feltétlen egy halálos kór ez... ezért írtam bele ennyiszer, hogy ugye. ;) Azaz nem akarok én senkit meg semmit kontrollálni, csupán azt érzem, van benne túlzás. Tény, hogy létező vírus, tény, hogy más vírus is van, tény, hogy nem halálos kimenetelű az összes és tény, hogy ha beteg vagy, mész orvoshoz. De nem, felfújják, pánikba esnek, rémhíreket terjesztenek. Tehát nem jött be az okoskodásod. Meghalni én ugyan nem akarok, de szerintem a kérdés egyértelmű, hogy nem is erre irányult...egyszerűen nem értem, hogy sokan miért ijednek meg tőle ennyire.


#3 Azért ezt nagymértékű túlzásnak tartom...én pont azt olvastam, hogy a súlyos, elhagyagolt esetekben lesz belőle tüdőgyulladás! Tudtommal a kezdeti tüneteket lehet úgy kezelni, mint egy influenzát (pl. pihenés, sok folyadék). Sőt olvastam olyat is, hogy valakinek annyira gyengék a tünetek, hogy orvoshoz sem megy vele, épp ez a veszélyesebb, merthogy azt gondolják, fertőz már lappangási időben is. Akinek pedig gyengék a tünetek, az lehet, észre sem veszi, hogy gond van. Ráadásul vannak bőven, akik ki is gyógyultak belőle.

Az utolsó résszel teljesen egyetértek, de ez az a téma, ami 2 részre oszlik, vagy egyetértenek veled, hogy tényleg le kellene állítani a közvetlen járatokat egy időre vagy lehurrognak, hogy ezt mégis hogy gondolod és az mekkora kiesés stbstb. Pedig én is úgy látom, nem sokat tesznek, hogy Budapestre, Magyarországra ne kerüljön be.

2020. jan. 30. 09:17
 5/35 anonim ***** válasza:
0%
Hülyék vagytok mind.
2020. jan. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
#5, köszönjük és gondolom a koronavírus sem létezik, csak kitaláció! 😁 Így már jól mondom, okoska? 😁
2020. jan. 30. 09:37
 7/35 anonim ***** válasza:
51%
Kisebb a halálozási rátája mint egy mezei influenzának. Azt itt Európában 100x nagyobb eséllyel kaphatod el bárkitől. Azért hülyéztelek le, mert hipochonder vagy. Irreális félelmekkel, buta vagy.
2020. jan. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos nagyon sokan meghalnak és azokat nem vigasztalja, hogy mások meg nem.

Egyébként azok közül is soknak befellegzett, akik még csak betegek, mert különböző stádiumban vannak és sokan elhullanak majd, kétségtelenül nálunk is, mert ez gyilkos kór, különösen az egyedülállóknak, mert annyira legyengülhet, hogy moccanni sem tud, még köhögni sem bír és belefullad a takonyba, vagy teljesen kiszárad, mert még inni sem képes.

Aki kórházba jut, az túlélheti, mert adnak neki infúziót, de megfulladni ott is meg lehet.

2020. jan. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
A félelem attól van, amit senki nem lát és nem tud, hogy hány halott van összesen.
2020. jan. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

#7, akkor kérlek értelmezd, amit írtam!

"Ugye van ez az állandó pánikkeltés." Rögtön így kezdtem, én magam írtam, hogy szerintem ez pánikkeltés. Aztán írtam, hogy influenzajárvány van, lehet ettől is tüdőgyulladast kapni, nem kell ehhez koronavírus. Beleírtam ezeket is: "Akkor miért félnek tőle ennyien?", "Akkor most miért kell ennyire félni?" Majd a végén ezt írtam: "Én úgy értelmezem, hogy okoz influenzaszerű tüneteket, ha tüdőgyulladást, arra meg van antibiotikum."


Tehát ezek után te még mindig azt hiszed, hogy én félek tőle és én hipochonder vagyok, akkor gond van a szövegértéseddel. Nem hiszem el, hogy ennyire nehéz felfogni egy kérdést, én azért tettem fel, mert ez egy vírus, más vírus is van és ha tüdőgyulladást kapsz, kapsz rá antibiotikumot. Ez érdekelt volna, hogy ha a koronavírusra is ez a megoldás (mert nem olvastam ilyet, hogy antibiotikumot ne lehetne rá adni, adnak más vírusra is), akkor miért félnek tőle ennyien? Remélem így már érthető voltam.

#8, ez tényleg túlzás. Túlélői is vannak...és szerintem egy egészséges szervezet legyőzheti.

2020. jan. 30. 09:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!