Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus kezelése?

Koronavírus kezelése?

Figyelt kérdés
Ugye van ez az állandó pánikkeltés. Lehet én tudom rosszul, de egy egyszerű influenzából is kialakulhat tüdőgyulladás...na már most influenzajárvány van jelenleg Magyarországon, heteken belül kitudja kinek lesz tüdőgyulladása ETTŐL! Ugye elmész az orvoshoz, aki megállapítja, hogy az influenzád vírus okozza, nem baktérium, ezért nem ír rá semmi antibiotikumot. De hogyha mégis tüdőgyulladás lenne belőle, azt antibiotikummal szokták kezelni. Ha a koronavírus mégis ideérne, lényegében ugye ez is vírus, nem tudnak rá mit adni (mint más vírusokra sem), oké. És a kérdésem... ha mégis kialakulna belőle tüdőgyulladás...azt ugyanúgy lehet kezelni antibiotikummal, vagy nem? Akkor miért félnek tőle ennyien? Egy influenzát is elsősorban a legyengült immunrendszerű személy biztosan elkapja...más kibír úgy egy szezont, hogy el sem kapja. Akkor most miért kell ennyire félni? Én úgy értelmezem, hogy okoz influenzaszerű tüneteket, ha tüdőgyulladást, arra meg van antibiotikum.

2020. jan. 30. 07:25
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%
Én is kiszálltam.
2020. jan. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
50%

Na még a híradó a tüdőgyulladásról:

[link]

Most már tényleg

out

2020. jan. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Itt a probléma csupán az volt, hogy nem kell kijelenteni BIZTOSRA dolgokat, hogy de, ez igenis úgy van, ha ezek közül semmi nincs alátámasztva. 🙆‍♀️ Én sem fogom elterjeszteni, hogy itt a világvége, ha nekem ez épp kipattan a fejemből, mert senki nem mondja, bizonyítja ezt. ;) Itt a gond csak is azzal volt, hohy biztosra voltak állítva nem alátámasztott dolgok, ráadásul, ahogy más is írta, rengetegen meg is úszták tüdőgyulladás nélkül, nem okoz minden esetben azt. 🤦‍♀️ Ha a 64%-ban hasznos válaszadó minden egyes koronavírussal kapcsolatos kérdéshez ezeket leírja, na az egy szép pánikkeltés! És sajnos sok a naív, mert félnek és mindent szóról szóra el is hisznek...

Egyébként ez valami óvoda? 😅 Mi az, hogy neked lehúzták a százalékot, kit érdekel? Engem hagy hidegen, ha megválaszolok egy kérdést, akkor ott hány százalékot mutat? Lemerem fogadni, hogy mi, akik lepontoztunk, mindenkinek az volt a problémája, amit már 20-szor leírtam: te nem alátámasztott dolgokat tényként kezelsz, hogy ezek biztosan így lesznek!

Utolsó előttinek: másra is gondolok, mi is szeretnénk kisbabát a párommal, a fogamzásgástló tablettát is elhagytam, de egyelőre mégis húzzuk a babaprojectet, ezek miatt. Amúgy 25 éves asztmás vagyok, tehát a krónikus betegségem is megvan, mégsem aggódom halálra magam, mint egyesek.

2020. jan. 31. 05:49
 34/35 anonim válasza:
Antibiotikum az csak baktériumok ellen érhet valamit.
2020. febr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
sósborszesz a mellkasra, mellette negrót vagy spirituszkockát szopogatni
2020. febr. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!