Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg hiánycikk Magyarország...

Tényleg hiánycikk Magyarországon a szájmaszk?

Figyelt kérdés
Gondoltam majd veszek ha itt a vírus de tegnap a híradóban bemondták, hogy kifosztották a patikákat. Volt aki venni akart de nem kapott? Mert akkor nem fogok patikákat járni hanem rendelek.
2020. jan. 30. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Ugye tudod, hogy a szájmaszk nem véd a fertőzés ellen?
2020. jan. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért nem véd? A vírusok a nyálkahártyáinkon szaporodnak, száj, orr, szem. Ha ezek közül kettőt kitakarsz kicsit jobban az esélyek máris, legalábbis így logikus. A kórházi dolgozók is viselik az osztályokon, gondolom csak véd akkor valamit ha orvosok, ápolók "hisznek benne".
2020. jan. 30. 15:17
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Igen, én is dolgoztam szájmaszkban. Az általad kilélegzett levegőből még egészen jól megfogja a bacikat-vírusokat. Tehát ha fertőzöttnek érzed magad, akkor jó és hasznos, ha maszkot hordasz.

"Befele" viszont nem működik, a viselőt nem védi a külvilágból érkező kórokozók ellen.

2020. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
60%

Így van,a maszk arra való,hogy te ne fertőzz másokat.

Apám és barátnőm is kezdi a hülyeséget, egyik sem kapott semelyik gyógyszertárban,viszont még munkavédelmi boltban vehetsz jobbat.

2020. jan. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó hát akkor ez nem túl jó hír, én hittem a hasznosságában. :(
2020. jan. 30. 15:37
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hasznos is,hq másokat nem akarsz megfertőzni,amúgyis mit csinálsz azzal amit elhasználsz?
2020. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Hogyne. A sok okoska szerint akkor a fogorvosok is csak a beteget védik, mikor szájmaszkban szinte belemásznak a beteg szájába?????
2020. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Hát igen, ez elég alap.

Vagy akkor szerinted a kifejezetten fertőző betegekkel dolgozó orvosok miért nem nővérmaszkot hordanak? Miért kell rájuk a plexipáncél? Nyilván azért, mert a nővérmaszk megvéd. :DDDDDD

2020. jan. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3M Ffp3-as maszk eladó! Részletek privátban!
2020. febr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

micsoda baromság már hogy kifelé véd befelé nem...:D magyarázza már el nekem valaki , hogy mégis hogy gondolja ezt? azért nem nyújt teljes védelmet , mert nem zár jól, rendben..érthető..viszont, ha a részecskéket kívülről beengedi , akkor magyarázzátok már el , hogy belülről kifelé miért ne enegedné ki...:D

ugyanúgy kiengedi, mint ahogy beengedi ....

LOL

nyilván véletlen , hogy amikor járvány van akkor az eü dolgozók hordják.

valószínűleg mind potenciális hordozó és csakis kizárólag az egészséges embereket védik és még véletlenül sem magukat...:D jajjj annyira vicces már ez az egész..

ha tavaly még az orvosok azt nyilatkozták, hogy influenzaszezonban használ a maszk, akkor idén gyanús hogy hirtelen feleslegessé lett kikiáltva..:D

mondjuk nyilván nem érdeke senkinek, hogy neki ne maradjon.

ha tudsz szerezni, akkor szerezzél.

És valóban igaz a 3 -mas besorolású a legjobb, de annak kicsit húzós az ára, viszont a sima orvosi maszk is jobb mint a semmi.

Én még hála a vírus kirobbanása előtt vettem egy dobozzal..már bánom hogy nem mindjárt 3 dobozzal vettem..:S

bár én az influenza miatt vásárolom, nem a koronavírus miatt.

2020. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!