Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hazudnak a koronavírussap...

Hazudnak a koronavírussap kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mekkora lehet az áldozatok és a fertőzöttek valós száma? Eléggé nem hihető, hogy lezárnak egy 11 milliós várost plusz a környező kisebbeket csak mert 7000 ember beteg lett és 200 meghalt. Nem ez lenne az első, hogy eltitkolják a valódi adatokat (például Csernobilnál is.) Lehet, hogy 10-100-1000-szeres a valós halálozások és fertőzöttek száma? Az is gyanús nekem, hogy pár 1000 fertőzött van, de mégis lépten nyomon fertőzött kínai turistákat találnak. Egy hong kongi lap pár napja 100-szor több fertőzöttet írt, mint amennyit bevallanak. Azóta pedig mégtöbb lett.

Mennyien halhattak meg eddig és mennyien fognak még? És egyáltalán ha tényleg hazudnak, hogy tudják ennyire elérni, hogy ne szivárogjanak a hírek az internet világában?


2020. jan. 31. 12:58
 1/4 A kérdező kommentje:
*vírussap = vírussal
2020. jan. 31. 12:58
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Hát, nézd, ez nehéz kérdés.

De az jó jel, hogy kínán kívül túl sok továbbfertőzést még nem fedeztek fel.

No meg az is, hogy kínán kívül még nem halt bele senki.


Sőt továbbmegyek, ha kiderül, hogy sokkal több a fertőzött mint amit bevallottak, akkor a jelentett elhalálozások száma alapján jóval kevésbé veszélyes a betegség mint gondoltuk. Persze az összeesküvés hívőkben ilyenkor felcsendül a vészcsengő, hogy biztos azzal a számmal is kozmetikáztak. Na de azért a halottak számát még kínában is nehéz eltitkolni. Elvégre mindenkinek vannak hozzátartozói, munkatársai, külföldi/belföldi ismerősei, barátai, stb.


Szóval összesítve:

Az én véleményem szerint Kína tanúlt a SARS járványból, és ezért komolyabban veszi a mostani helyzetet, láthatóan sokkal transzparensebben működik most az orvosi együttműködés kínával, mint ezelőtt bármikor.

Továbbá nem is nagyon látom értelmét a titkolózásnak, hiszen így is kikerül/kikerült minden, hitelromlást ők sem akarnak maguknak, stb.

2020. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

56 millió ember van karanténban.Képzeld el,mennyi emberben lappanghat közülük a betegség.Nem tudom,mennyi fertőzött lehet,de biztosan nagyon sok;a lappangási idő alatt is fertőz ami akár két hét is lehet.

Lehetséges,hogy sokkal nagyobb a fertőzöttek és a halálozások száma,a kommunista országok elég szépen el szokták titkolni az ilyeneket.(A fertőzöttek száma legalábbis biztos,hogy nagyobb mivel rengeteg emberben lappanghat).

Ráadásul a halálozási arány is nagy valószínűséggel nagyobb annál amekkorát írnak,hiszen azt az összes fertőzött alapján számolják.Szóval egy példa:Ha pl. van 170 halott és 133 aki meggyógyult,van mondjuk 8000fertőzött aki még nem ért a betegség végére,esetleg most kapta el,azokat is beleszámolják a halálozási százalékba.Na most aközül a 8000ember közül is meghalhatnak még egy csomóan,mivel ők még nem értek a betegség végére.

Az igazi halálozási arányt a meggyógyulak és a halottak száma adja;Ha,amit a példámmal írtam,170 ember belehalt és 133 meggyógyult,akkor ők a betegség végére értek,összesen 303-an voltak ugyebár,akik a betegség végéhez értek:Tehát 303 emberből 170 meghalt.(A többi 8000 fertőzött pedig vagy meggyógyul vagy szintén meghal,nem tudhatjuk.)

Nem akartam senkit megijeszteni,az emberiség biztos nem fog kihalni ettől és meg lehet gyógyulni belőle,főleg,ha időben kezelik,akkor még nagyobb rá az esély.Nagy veszélyben az idősek,a gyerekek,a krónikus betegségben szenvedők és a legyengült immunrendszerűek vannak,de az erős fiataloknak sem kellemes elkapni,úgyhogy inkább jó az óvatosság.

Mindenesetre az európai egészségügy egész jó,de ettől függetlenül vigyázni kell,orvoshoz fordulni ha baj van és rendszeresen kezet mosni,nem köhögni a másikra,stb.

2020. jan. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3.:

...

A halálozási ráta a diagnosztizált fertőzöttek, és azon halottak aránya akikben kimutatták a vírust. Tehát nem a gyógyultak, és elhunytak köztié.


Én értem, hogy mire akarsz célozni, de ez azért nem igaz mert a fertőzöttek nagy része még intenzív ellátást sem igényel.

2020. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!