Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat olyan durva dolgot,...

Mi okozhat olyan durva dolgot, hogy lázas, gyulladásos betegség után mindkét oldalon egy bizonyos mértani alakzatot kirajzolva hullott ki a hajam?

Figyelt kérdés

Nemrég hörgőgyulladásom volt 40 fok közeli lázzal napokon keresztül. Miután meggyógyultam, kb. egy héttel később elkezdett csomókban hullani a hajam és kb. 10 napon keresztül hullott. De nem mindenhonnan, szabályos formát rajzolt a hajhullás a fejemre!


A fejem mindkét oldalán, pár centire a halántékomtól két egymással szimmetrikus, egyező méretű és formájú alakzat rajzolódott ki.


Olyan, mintha egy szögletesen rajzolt, görbület nélküli C betű lenne, illetve a másik oldalon annak tükörképe, és a két forma egymással szembe néz. Teljesen úgy nézek ki, mintha szándékosan valami embléma lenne a hajamba belenyírva.


Mi okozhat ilyen nonszensz dolgot, hogy két szabályos mintát rajzoljon ki a hajullás? A fejbőröm alatt lehet valami, aminek mentén kirajzolódtak ezek a formák? Vagy honnan jött ez, hogy pont ilyen minták lettek?


Amúgy 40 éves férfi vagyok és korábban már kétszer is előfordult hajhullásom lázas, gyulladásos betegség után, de olyankor mindig egy jól meghatározhazó köríven belül, egy foltban hullott ki a hajam. Majd pár hónap múlva mindig visszanőtt. De ezt, hogy ilyen minták jelenjenek meg a fejemen, elég parának érzem.


Íme így néz ki:

[link]

[link]



2020. febr. 4. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A betegségtől, hiányos táplálkozástól, erős antibiotikumtól van. Próbálj meg erős vitaminokat szedni, és értékes tápanyagokat enni.
2020. febr. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem az a kérdésem, hogy mitől hullott ki, az nem zavar, majd visszanő.


Hanem az, hogy mitől ilyen meglepő mértani formát követve hullott ki! Ráadásul mindkét oldalon szimmetrikusan!

Ilyenkor csak egy közel kör alapú foltban szokott, most meg ilyen szabályos mintákat ír le.


Mi okozhat ilyen minta kialakulását? Miért pont ilyen mintázat? A bőröm alatt lehet valami, ami miatt ilyen lett a minta? Vagyvalami lelki, pszichológiai dolog lenne a háttérben? Vagy valami egész más dolog?


Erre lennék nagyon kíváncsi.

2020. febr. 6. 07:08
 3/4 anonim válasza:
Szia!! Érdekes... Nekem is kihullott két foltban a hajam 1 hónapja, azóta nem nő vissza. Én 44 éves nő vagyok.. Lehet atka?? De nem viszket, semmi.. Egyik napról a másikra!!!! Nagyon félek, hogy mi ez
2020. febr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Örülj neki,legalább szimmetrikus.

Nem hallottam még ilyet,de max a boltozati csont miatt lehet ez. Nem tulajdonítanék neki különösebb jelenséget.

2020. febr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!