Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hagyan lehet elmulasztani a...

Hagyan lehet elmulasztani a bizonyos helyzetekben fellépő erős szorongást?

Figyelt kérdés
Néha amikor buliba megyek vagy egy fiúval szeretnék beszélgetni aki tetszik vagy esetleg csak olyan helyre megyek ahol kevés embert ismerek előjönnek már előtte pár nappal ezek a dolgok.Gyomor idegem van, remegek, nagyon elkezd dobogni a szívem sőt néha be is szúr, nehezen kapok levegőt és úgy érzem mintha valami súly nehezedne a mellkasomra.Sőt ha eszembe jutnak ezek a dolgok akkor is hirtelen nagyon elkezd verni a szivem és remegek.Ilyenkor általában becsukom a szemem próbálok úgycsinálni mintha csak éppen most ütne be az alkohol amit ittam (még akkor is ha közel sem ittam annyit, hogy abból bármit is érezzek), de nem akarom, hogy hülyének nézzenek.Miután becsuktam a szemem próbálom magam elhatárolni képzeletben a helytől kizárni a hangokat meg minden és relaxálni illetve mélyeket lélegezni, de ha erősebben törnek rám ezek az érzések nem segít ez sem.Nagyon kellemetlen és nem értem miért van ez, mert nincs szociális fóbiám, teljesen jólel vagyok akár egyedül is ha a városban teszem a dolgom nem is ért semmilyen különösebb trauma bulikban ami miatt értelme lenne, hogy így érezzek, de mégis így van.Szerintetek ez pánikbetegség?Nem tudom elmenjek-e vele orvoshoz, mert nyugtatót meg nem akarok szedni.Volt valaki hasonló helyzetben?Esetleg tudtok valami tippet a légzéstechnikán kívül mivel az mint ahogy már írtam sajnos nekem nem segít amikor durvábban rámjön :(.

2019. okt. 9. 02:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichoterapeutát keress fel esetleg. Ez egy rossz beidegződés, amin segíthet a terapeuta.
2019. okt. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én is ilyen vagyok. Annyi különbséggel, hogy én a nyugtató szedése előtt attól is elkezdtem remegni, ha valaki ismeretlenül rámírt facebookon.

Nem tudok ajánlani semmit pszichológuson kívül.

2019. okt. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. és neked mennyit tudott a pszichológus segíteni?Hogy állsz most?
2019. okt. 14. 01:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon nepszerutlen leszek. Gimnazistakent nyelni nem tudtam egyszer csak es onnantol ketto even at kenyszeresen nyeltem es ugy ereztem, nem megy. Legszomj, szedules, horror. Akkor valami kulso tortenes kizokkentett es elmult. Atmenetileg. De igazabol a csoda az eletemben az X betus nevu gyogyszer.

Azota egyedul repulok is. De. Van meg szorongas, panik, csakhogy latom a veget. Nem akkora mumus. Tudom, hogy kb mennyi ido mulva hat a gyogyszer. Nagy helyzet elott megelozesbol is beveszem.

Nem okoz fuggosegem. Nelkule siman lelki nyomorek lennek.

Orvos!! Terapia is lehet, de meg sok penzert is ritka, hogyha nem finghamozas.

Inkabb az lehet, ha a yogyszer hatasara jol birsz szituaciokat, nem idezed fel a rossz emlekeid, kesobb probalhatod ritkitani vagy elhagyni.

Jo a majfunkciom huszonev szedes utan. Miert volna jobb szorongani.

2020. febr. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Repulogeppel kulfoldre es ide, mielott vicces lenne. Azelott egy metromegallo pokol volt.
2020. febr. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!