Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyorsan ver a szívem pihenés...

Gyorsan ver a szívem pihenés közben is! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pihenés közben majdnem mindig elég gyorsan ver a szívem, mint 10km futás után! Ekg vizsgálat is csak annyit jelzett, hogy kicsit szapora, de azt mondták ez normális.


Hát otthon annyira mégse... Nem tudok pihenni. MIntha folyton pörögnék..


17/f


2020. febr. 7. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Futottál te már 10 kilómétert?

Mégis mire alapozod a kérdést?

Írnál számokat is?

2020. febr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen futottam 10km-t. Sőt. 22 az átlag egy versenyen :)


80 a pulzus, 69 a dia és 120 a sys

2020. febr. 7. 21:03
 3/13 anonim ***** válasza:
Semmi bajod sincs, ezek normális értékek.
2020. febr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát ahhoz, hogy tudjak válaszolni tudni kéne, hogy miket csinálsz egy napodban

Én azt mondanám, hogy menj el, sportolj valamit, talán nem fáradsz el eléggé egy nap

Vagy ha sokat kávézol, akkor próbálj meg kevesebbet, vagy koffeinmenteset inni, vagy kavarós cappuchinot, az energiaitalról nem is beszélve :)

mikor pihenni akarsz, akkor meg próbáld meg megnézni, hogy a pulzusod is olyan gyors e, bár gondolom igen, és ha van közelben az óra próbáld ahhoz igazítani a szívverésed, nem tudom ezt jobban elmondani, de én mikor sokat forgolódom az ágyban, ugyanígy felgyorsul a szívverésem újra, nekem ez a módszer szokott segíteni:) van egy óra az ágyam mellett és hallgatom, hogy kattog és próbálok lassabban lélegezni/ összehangolni vele a szívverésem

2020. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
az értékek normálisak, de az mégse normális, hogy fekszem az ágyban és úgy ver a szívem, mintha most futottam volna.. És nem tudok pihenni tőle.
2020. febr. 7. 21:12
 6/13 anonim válasza:
Lehet stressz miatt magas a pulzusod?
2020. febr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tisztázzuk: Sosem kávztem még, sosem ittam, sosem cigiztem...


Tudom, nagyon gáz, de ez van. Nem is merem kipróbálni. Nemdohányzó család vagyunk, anyám születésem óta mondogatta, hogy ez miért nem szabad, azt miért nem szabad stb. És ennek hatására én még kávézni sem merek.....



Egy napom! 6-kor kelek, felöltözök, iszom egy pohár vizet. Suli, 3-4 kor vége, dzsalok haza, pihenek kicsit, leülök gépezni... Azán. Megírom a leckéket, és kimegyek a kertbe, ott teszek-veszek. Takarítok a kertben.. (mostanában ez a furcsa hóbortom :D) Egy komolyabb hobbim a mágneshorgászat, ahhoz elmegyek kb 2km-t a dunapartra dobálni, hátha van mitől megtisztítani a vizeket. És ugyanannyi vissza. Megérkezek, pihenek kicsit... És rádiózgatok..

Rádióamatőr vizsgámat nemrég tettem le, van pár hidegháborús rádióm azokkal próbálok kapcsolatot teremteni az "idegen(ekkel) emberekkel :D :D :D


Aztá pihi, tévé és alvás kb 23-kor..


Ennyi egy napom!

2020. febr. 7. 21:16
 8/13 A kérdező kommentje:
6-os az elmúlt fél évben szinte rettegtem iskolába menni a folytonos csesztetések, szekálások miatt... Lehet, hogy ez okozza?
2020. febr. 7. 21:17
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát pedig a 80 közelében sincs a futás közbeni pulzusnak. :D


Mindegy, neked stresszlevezető tevékenység kell, pl. sport, jóga, egy jó tea, stb. Kávét, energiaitalt egyáltalán ne igyál.

2020. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
Ha szorongsz, attól lehet heves szívdobogás érzésed. Illetve szerintem a 7 óra alvás kevés, de ez az én véleményem.
2020. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!