Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Baj lehet a szememmel?

FizzySunflower kérdése:

Baj lehet a szememmel?

Figyelt kérdés

Helló.

Nemrég voltunk kirándulni és amikor havas falak között voltunk, akkor mindenhol ilyen szikrázó pontok voltak a látóteremben. Pontosabban körkörösen "úszkáltak". Főleg mikor a havat néztem vagy az eget. Üvegtesti homályom van régóta de az nem zavart és nem feltűnő annyira de ez más volt és nagyon feltűnő volt amikor fehérre néztem. Ilyen talán egyszer volt még korábban, hasonló helyzetben. Másnak is volt ilyen élménye? Mitől volt ez? Pl. ha most nézek itt a szobámban egy fehér területet akkor nem látok ilyesmit, csak ha kint vagyok a szabadban, néha betonon is látom. 22l



2020. febr. 19. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, igen, normális jelenség ne aggódj. 😉 Nekem is van már legalább 20 éve.. Évente járok szemeszetre, nekem uvegtesti kis szoszmoszok vannak,, de ez is, amiről te írsz. Főleg ha ablakon nézek ki világos felületre. Ettől még szépen látunk. Engem nem is zavar egyáltalán, mivel nem is sűrűn veszem észre őket.
2020. febr. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszii, megnyugtattál.😌

És mitől van ez?

2020. febr. 19. 02:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mitől, de mikor kérdeztem a szem orvost azt mondta hogy ezzel nem is kell foglalkozni mert normális jelenség. 😉
2020. febr. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor szupi, csak úgy néz ki nem mindenkinek van vagy tűnik fel :D. Bár csak az úszkáló foltok ne lennének feltűnőek...arra nincs gyógymód? :(
2020. febr. 19. 17:25
 5/6 anonim válasza:
Blue field entoptic phenomenon a hivatalos neve. Nem mindenki látja, de természetes jelenség :)
2020. febr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösziii igen tényleg az :D. de eléggé zavaró volt mikor a havas tájakon bevibrált ez a dolog :)
2020. febr. 22. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!