Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet vérfertőzésem attól, ha...

Lehet vérfertőzésem attól, ha olyan késről úgymond lenyaltam az ételt, ami nem lett lefertőtlenítve csak megmosva és előtte véres volt?

Figyelt kérdés

A tesóm barátja nagyon mélyen tegnap belevágott az ujjába nálunk. Az csak el lett mosva és sajnos nem jutott eszünkbe, hogy le kellett volna azt fertőtleníteni.

Aztán ma pizzát ettem késsel meg villával és sajnos van egy szörnyű szokásom..., hogy ha szószos lesz a kés én lenyalom róla, mert nagyon szeretem a pizzát és egy picit se hagyok se az evőeszközökön, se a tányéron.

Lehet ez undin hangzik, de sajnos ez van, többet inkább nem csinálok ilyet.

Minden késünk ugyanúgy néz ki, de én úgy érzem sajnos, hogy ez az volt, mert felőlről vettem el és kitudja ma már anya mennyi mindenre használta.


Úgyhogy kicsit félek, hogy így vérfertőzésem lehet.


Kicsit kiborultam és most nagyon elvagyok keseredve. Várom a válaszokat. :((((



2020. febr. 20. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod! Ha el volt mosogatva a kés, az pont elég!
2020. febr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Egyrészt ugye ahhoz, hogy vérfertőzésed legyen, nem elég nyalogatni a húgodat, meg is kell dugnod.

Másrészt vérMÉRGEZÉShez, ha arra gondoltál, érintkezned kell azzal a baktériummal. Tesód valszeg nem volt fertőzött semmivel, amikor megvágta magát, de még ha az is lett volna, így nem tudod elkapni, csak ha a véred érintkezik az övével. A legtöbb baktérium és vírus vagy a savas, vagy a lúgos pH-értékű környezetet szereti, ezért ami vérben elél, az nyálban elpusztul, és vice versa.

2020. febr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Túlreagálod, semmi bajod nem lesz, ha rozsdás késsel vágod meg magad akkor esetleg, de ha csak lenyalod a szószt akkor tuti nem
2020. febr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Rendben elég annyi válasz is, hogy nem vagy igen vagy lehet, nem kellene ilyen csúnyán kifejezni magatokat, ezt meg értse magára az, aki olyan okos, hogy olyat ír keféltél anyáddal.

Mikor leírtam szószerint, hogy tesóm barátja.

És azért is kérdeztem meg itt, mert sajnos nem tudom, hogy van ez és hogy lehet -e elkapni bármit is így.


Köszi annak, aki segített, segít!

2020. febr. 20. 23:06
 5/12 A kérdező kommentje:
Vagy akkor nem csak vérfertőzés, hanem bármi mást ellehet így kapni?
2020. febr. 20. 23:07
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Vica versa...

Meg az egyes...

Mekkora emberek vannak itt...

Egy jar pl nem tartalmaz fertőtlenitő szert.

Vannak antibakteriális mosogatószerek is.

Mosogatógépben használt tabbletták tartalmaznak fertőtlenitőt,nattium hipokloritot.

A forró viz is fertőtlenit valamit,de nem hiszem hogy elég meleg lett volna a mosogató viz.

Nem hinném egyébként,hogy elkaptál volna valamit.

Elég akkor agódnod,ha mondjuk herpesz lesz az ajkadon ha még előtte nem volt és “sógorodnak” igen

Vagy hasonló tünetek...

2020. febr. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ha csak nem AIDS-esé a vér akkor nem nagyon kaphatsz el semmit csak kiszarod
2020. febr. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es, a rozsdától nem lesz baja, nincs köze a tetanuszhoz. A tetanusz földben él.

Az anyáddal kefélést meg arra írták, hogy a vérfertőzés azt jelenti. De te a vérmérgezésre gondoltál.

Amúgy nem tudom, hogy mi a lényeges abban, hogy lenyaltad a kést, ha már úgyis azzal etted az egész pizzát, tehát ugyanúgy érintkeztél vele. Nem valószínű, hogy ettől bajod lesz.

2020. febr. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a rozsdás késtől meg szögtöl(is) lehet vérmérgezést kapni
2020. febr. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek! Már most végülis úgy sem tudok mit tenni ellene!!:)
2020. febr. 21. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!