Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet pozitív egy vizelettenyé...

Lehet pozitív egy vizelettenyésztési eredmény azért, mert előtte nem lett lefertőtlenítve a baba nunija?

Figyelt kérdés

Vizeletet kellett vinnem az Ántsz-hez, mert nagyon keveset eszik a 4 hónapos babám. A kórházban, tették fel neki a vizeletgyűjtő zacsit, de előtte csak egy popsitörlővel törölték le. Az Ántsz-nél megkérdezték, hogy le lett e fertőtlenítve a baba a zacsi felhelyezése előtt? Mondtam, hogy nem erre rám kiabált, hogy akkor teljesen feleslegesen dolgozik, mert ilyenkor sok a pozitív fals eredmény.

Az eredményünk pozitív lett, és most elondolkoztam rajta, hogy vajon tényleg van e baci a vizeltében.



2014. ápr. 9. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi jártunk már így. Vesemedence tágulat miatt rendszeresen kellett vizeletet nézni, egyszer apa vette le és elfelejtette alaposan megtisztítani a nunit. Az eredmény pozitív lett, de megismételtük és az már negatív..
2014. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Abszolút lehet. Ilyenkor meg kell ismételni.
2014. ápr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért nem semmi, hogy a kórházban ezt nem tudják. Lehet hogy totál feleslegesen kap antibiotikumot a babám???
2014. ápr. 9. 14:17
 4/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor azért a csíraszám alapján lehet arra következtetni, hogy a baktériumteny. pozitivitása csak mintavételi hiba-e vagy sem. Ha adtak rá antibiotikumot, akkor azt gondolom, olyan csíraszámban volt jelen az akármi, ami ezt indokolta.
2014. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kétféle baktériumot tenyésztettek ki a csíraszám:10.5-en
2014. ápr. 9. 15:32
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor azért érdemes beszedni azt az antibiotikumot.
2014. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen szedjük, 10 napig kell, a felén már túl vagyunk. Csak elgondolkoztam azon, hogy mit mondtak a laborba, és azóta agyalok, hogy vajon jól döntöttem e hogy átadtam e a vizeletet, vagy inkább másnap kellett volna visszamennem a fertőtlenítés után.
2014. ápr. 9. 15:51
 8/13 A kérdező kommentje:
A laborba azon is csodálkoztak, hogy a tünetünk csak az étvágytalanság volt, nem volt se hőemelkedése se láza.
2014. ápr. 9. 16:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is 10^5-en volt, és nem volt más tünete mint az étvágytalanság és aluszékonyság. Nekünk is azt mondták, hogy előtte fertőtleníteni kell. Mondjuk mi megúsztuk az antibiotikumot, probiotikummal sikerült visszaszorítani.
2014. ápr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Nekem azt mondták, hogy ilyen magas csíraszámnál nem lehet megúszni antibiotikum nélkül.Na bumm! Ennyit az orvosok közti különbségről. Melyik probiotikumot javasolták nektek?
2014. ápr. 10. 06:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!