Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bedugult fül ellen?

Bedugult fül ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon bedugult a fülem, orrfújás után. Mit tudok vele kezdeni? Hiába nyelek, ásítok.
2020. febr. 23. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Szopogass valami cukorkát. Vagy rágózz.
2020. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fogd be az orrod, és nagyon óvatosan próbáld kifújni rajta a levegőt. Az elvileg meg kell, hogy nyissa a fülkürtöt.


Ha ez nem történik meg, ne erőltesd, csak várj. Előbb-utóbb magától kipattan.

2020. febr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már fél órája be van dugulva. Rágóztam, cukorkáztam, ásítottam. Mikor várható hogy kidugul?
2020. febr. 23. 19:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Lámpázni, melegíteni kellene a füledet. Ha van Bioptron lámpa, akkor az lenne a legjobb. Inhalálhatsz is törölköző alatt meleg kamillás, sós gőzzel. Ezek segítik a gyógyulást.
2020. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor elmúlt a náthád, vagy influenza, vagy ilyesmi. Ha viszont nincs ilyen a háttérben, csak egy sima orrfújás volt, akkor érdemes lenne megmutatni fülészeten, nehogy begyulladjon, mert az nagyon tud fájni... Esetleg az is segíthet, ha lefekszel, és egy ideig (de mondjuk legalább 10 percig vagy ilyesmi) az egyik oldaladon fekszel, aztán a másikon, aztán megint felállsz, előrehajolsz, stb., szóval ha változtatod a fejed helyzetét, az is kidugíthatja egyszercsak. Csak az egyik füled?
2020. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak az egyik. Erzem benne a nyomast. De meg mindig nem dugult ki.. :(
2020. febr. 23. 19:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Menj zuhanyozni, a párás levegő is segíthet, ezért lehet jó a gőzölés is, ahogy már írták.

Esélyes, hogy felgyülemlett a fülzsír, attól dugult el, amire az az orvosság, hogy holnap a fülészeten kimossák. Nem fáj, csak fura.

2020. febr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, nekem volt, hogy napokig bedugulva maradt. Ilyenkor meg is duzzad, azért nem szelel rendesen. El fog múlni.
2020. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!