Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elmúlhat valaha a reflux?

Elmúlhat valaha a reflux?

Figyelt kérdés

3 eve szenvedek vele, de idáig hasznalt a Rennie vagy a hideg tej, Ludeat is vettem be hébe-hóba. Kb 1 hete annyira rosszul vagyok hogy mar semmi se hat, aludni se tudok. Dokihoz csak 4 nap mulva tudok menni,nem volt előbb időpont.

Tudnak adni valamit erre? Quamatel es ludea immar semmit se er :( igy kell leelnem az eletem?

Etkezesi szokasaimat mar megvaltoztattam.



2020. febr. 25. 03:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer beszélgettem valakivel, aki ezzel küzd. Nem tudom: reflux és reflux közt van -e eltérés, azt se tudom: e gyógyszer még forgalomban van -e, betegtájékoztatót mindig alaposan olvasd át, gyógyszerésztől/orvostól kérj tanácsot.

Neki időszakosan Talcid vált be (betegtájékoztatót alaposan olvasd át - nem tudom vényre kapható -e - vagy nélküle.

Nekem Gaviscon rágótablettát ajánlottak a múltkor e problémára (azt mondta a gyógyszerész: ha van visszaáramlás is a nyelőcsőbe, akkor ezt ajánlja).

Szalvusz viz, szódabikarbóna gyakran történő alkalmazása nem tudom mennyit segítene. Lehet, hogy bizonyos élelmiszerek egyénileg hatnak rád, én már jártam úgy, hogy gyomorsavra ajánlott élelmiszertől lett gyomorsavam...

2020. febr. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: ha múlttal sokat foglalkozol, vagy idegesíted, stresszeled magad valamin, akkor ez generálja, sajnos.

Írd majd meg: mi vált be.

2020. febr. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az éjszakai, lefekvés után jelentkező refluxra a megoldás, hogy a lefekvés előtti 3-4 órában nem szabad húsos ételt enni. A másik oldalról megközelítve, ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag este 6-7 óra után már ne együnk (húsos ételt különösen ne).
2020. febr. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Salvus viz eleinte hatott, mar nem. Lefekves elott 2-3 oraval mar nem szoktam enni. Talcidot megnezem es a Gaviscont is.
2020. febr. 25. 08:15
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szódabikarbónát (simán, kávéskanállal adagolva, egy pohár vízzel) vedd be.
2020. febr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, de nem valószínű h el fog múlni. Időszakosan viszont lehet jobb.ludea helyett ki lehet próbálni más PPI hatóanyagot is, de a talcid és gaviscon is jó lehet, ahogy írták. Milyen dózisban ment a ludea? Meddig? Általában a nyelőcső gyulladás (ha van) is helyreáll olyan 2 hó után, majd lehet csökkenteni a dózist. De majd okosabb leszel talán gyomortükörrozes után.
2020. febr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
JHa esetleg lelki dolog okozza, azzal érdemes lenne foglalkozni.
2020. febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy elmúlik, nekem nem múlt. Csak egy ideig.Pantacid Flux-ot ajánlom, doki írja fel. Én is azt szedtem egy évig,8 évre elmúlt tőle, mostanában kezd visszajönni. Tiltott a paradicsom, csípős fűszeres ételek, üdítők (összes)
2020. febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nehéz ügy. Évek óta szenvedtem tőle, mire rájöttünk, hogy rejtett reflux. Már 3 éve szedem az Esomeprasolt segít általában, de tavasszal mindig romlik az állapotom ennek ellenére is. Ilyenkor nyákos váladék van sokszor a torkomon, ha eszek ha nem. Ez rettenetesen zavar és irritál. Mindenfélét kipróbáltam, szódabikarbóna, szalvuszvíz, ukkó tea stb. Várom a nyarat nagyon.
2020. febr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat.

A ludeat nem folyamatosan szedtem mivel nem tudtam hogy igy kell, a hazidoki persze nem mondta... nyar ota 5 dobozzal szedtem be.

Elmentem tegnap gasztrora, most 2x1 ludea es 3x1 venter egy honapig, utana ket honapig a ludeabol 1x1 es a venter marad 3x1. Ha igy se javulok akkor tukrozes.

2020. febr. 26. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!