Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A 2009-es H1N1-nél is ekkora...

A 2009-es H1N1-nél is ekkora pánik volt?

Figyelt kérdés
Én akkor voltam kb tizenhat-tizenhét éves, és nem rémlik, hogy ilyen szintű pánikoltatás lett volna. Jól lehet, fiatalabban az ember nem gondolja túl a dolgokat, de én azért eléggé elővigyázatos ember vagyok és voltam mindig is, aki hajlamos beparázni, de nem emlékszem, hogy így kiborultak volna az emberek. Próbáltam visszakeresni adatokat, hogy mennyien fertőződtek és haltak meg és elég magas számokat láttam...tehát elvileg akkor is világvége hangulat kellett vna, hogy legyen, nem? Talán párszor láttam erről hírt a tv-ben, de sem a tanárok nem ijesztgettek, sem a szülők se senki. Persze, tiniként az ember nyilván nem azt bújja a neten, hogy egy vírus hogy terjed, de ha ilyen szinten az arcomba lett vna tolva mint most, nyilván elolvastam volna. Aki jobban emlékszik erre, hogy élte meg?
2020. febr. 27. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi nem volt. Akkor még nem volt ilyen menő a szájmaszk. Viccet féretéve, nem volt így túltolva mint most.
2020. febr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Akkor arra létezett védőoltás, és aki félt, az beadatta. Ezen kívül, nem zártak emberek karanténba. Talán ez okozza a legnagyobb pánikot. De ezek az élővigyázatosságok nem szükségtelenek, különben tényleg hatalmas járvány lenne.

Szerintem ez a vírus durvább, mert valami új. H1N1 pedig már volt előtte is, néhány évtizeddel korábban. És nem volt annyi áldozata.

2020. febr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Az kicsit más volt. Elejétől fogva ismert volt a vírus (itt ugye egy teljesen új vírusról van szó), volt védőoltás. Nagyon! alacsony volt a halálozási arány. Szerencsére, hiszen több mint 1milliárd fertőzött volt. És tényleg csak a szerencsén múlt, hogy ez egy "gyenge" influenzavírus volt és nem olyan mint pl 1920ban.

Amúgy ha érdekel a téma, akkor ajánlom a Pandemic című netflixes sorozatot, nagyon érdekes.

2020. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én már 21 voltam akkor, jól emlékszem rá. Nem volt ekkora pánik de ehhez hozzá tartozik, hogy akkoriban még az emberek nem nézték fél óránként a hírportálokat, a facebookot, és nem követték a halálozási arányt világtérképen sem.

Így visszagondolva, annyira engem sem foglalkoztatott, akárcsak a jelenlegi fiatalokat a korona :)

2020. febr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2009 őszén hat napig feküdtem otthon 39 fokos lázzal, azt hittem meghalok, utána fájt mindenem és úgy köhögtem, hogy sírtam, annyira fájt. Én így éltem meg azt a nyomorult H1N1-t. Nagyon valószínű hogy az volt, bár nem teszteltek, de nem szoktam lázas lenni, főleg nem hat napig egyfolytában. Ez pedig nagyon durván lerohant, mint egy 200-zal robogó gyorsvonat. :(
2020. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!