Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak szerintetek?...

Mit csináljak szerintetek? Szerintem nem vagyok koronás, de a főnökség szerint előfordulhat.

Figyelt kérdés

Szóval, egy olyan helyen dolgozom, ahol rengeteg túristát szolgálunk ki, reptérhez közel, épp indulnak vagy megjöttek, de százával egy nap.

2 napja magas lázra, száraz köhögésre ébredtem, de a láz elmúlt. Utána a láz újra visszajött, és hurutosan köhögök, és nehézlégzésem van, valamint taknyos vagyok.

Próbáltam háziorvoshoz menni, de nincs Budapesti lakcímem, és elutasítottak már a recepción.

Szerintetek próbálkozzak tovább, mint pl a nemzeti népegészségügy zöldszámán, vagy lehetetlen, hogy korona legyen, és csak egy náthás megfázás, és tegyem el magam forró tea, és kis otthoni kezelés mellett holnapra, izzadjam ki?

Az a helyzet, hogy asztmás vagyok, és jobban meg is érzek minden légúti betegséget, és kicsit beparáztattak a főnökeim, akik szerint elkaphattam a vírust.



2020. márc. 6. 17:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem inkább ne kamuzz.

Nen csak a lakóhely szerinti háziorvos tud fogadni, főleg most, ügyelet/sürgősségi pedig mindenhol van.

2020. márc. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

:D én is így álltam hozzá, engem tavaly, asztmás rohammal, és egy szívroham tüneteit mutató nőt elküldtek trolival kórházba, arra hivatkozva, hogy mivel nincs lakcímünk, nem fogadnak...

az ügyelettől messze lakok, de lehet max arra fele megyek.

2020. márc. 6. 17:57
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem szabad orvoshoz menni olyannak,akinek hasonló tünetei vannak és esély van rá,hogy elkapta a koronavírus! (márpedig Te akár el is kaphattad).Erre külön felhívják a figyelmet. Hívd fel a helyi ügyeletet és mond el a panaszaidat, ők majd elmondják,hogy mit kell tenni ilyenkor!
2020. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. márc. 6. 18:07
 5/16 anonim ***** válasza:
35%
A koronavírus száraz köhögéssel jár.
2020. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
Ha taknyos vagy akkor az nem korona és ezt a legbénább orvos is egyből vágja.
2020. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
A LEPONTOZÁS ELLENÉRE IS FOGADD MEG AMIT ÍRTAM! NEM SZABAD ORVOSHOZ MENNI ILYEN TÜNETEKKEL,HANEM TELEFONON KELL ELÉRNI ORVOST! A ZÖLD SZÁMOT IS LEHET HÍVNI,DE ÁLTALÁBAN NEM SZOKOTT SIKERÜLNI :06-80/277-455, VAGY 06-80/277-456. HA EZ NEM MEGY,AKKOR ÜGYELETI SZÁMOT KELL HÍVNI! JÓ LENNE,HA EZT MÁS IS KOMOLYAN VENNÉ ÉS NEM INDULNA EL KÓRHÁZBA,RENDELŐBE! RAJTUNK IS MÚLIK,HOGY MENNYIRE TERJED A VÍRUS!
2020. márc. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
Egyébként a tünetei lehetnek: láz, száraz köhögés,légszomj,izomfájdalom,torokfájás, orrdugulás,orrfolyás, hasmenés, fáradtság.
2020. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem pontoztalak le, épp ellenkezőleg, még meg is köszöntem.

Szárazzal, nagyon szárazzal indult, és ma váltott hurutosra a köhögésem.

2020. márc. 6. 18:16
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem mondom azt,hogy koronavírus fertőzésed van,de ilyen esetben jobb megtenni azt amit javasolnak. Neked sem mindegy és a környezetednek sem,ráadásul el tudom képzelni,hogy a főnökeid kérni fognak igazolást.
2020. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!