Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kedves pánikbetegek! Nektek...

Kedves pánikbetegek! Nektek milyen tüneteitek vannak, amikor jön a "roham"?

Figyelt kérdés

Mit tesztek olyankor, mi jár a fejetekben?

Befolyásolja nektek az időjárás vagy a hőmérséklet? Alakult ki nektek belőle valami pl magas vérnyomás ilyesmi?



2020. márc. 7. 07:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem hirtelen elsötétül minden, jön a legszomj és hevesen ver a szívem.

Én már megtanultam önállóan kontrolálni mert igaz az hogy ez fejben dől el.

Ilyenkor kimegyek a friss levegőre és sétálgatok kicsit közben azt mondogatom magamnak hogy nincsen semmi baj nyugodj meg.

2020. márc. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt még hozzá tenném hogy keresd meg az okát és azon próbálj meg javítani. A panikrohamot valaminek ki kell váltania. Amíg a kiváltó okon nem változtatsz én nem teszel ellene addig nem fog sikerülni leküzdeni.
2020. márc. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem befolyásolja az időjárás, se hőmérséklet. Vagy ok nélkül jön, vagy nálam egy specifikus ok váltja ki. Mindkét alkalomnál ugyanúgy indul: olyan, mintha az egész belsőm el kezdene remegni. A lábaim elgyengülnek, szédülni kezdek,sokszor hányingerem is lesz. Ha ok nélküli a roham, nem tudok mit tenni, a világon semmi nem segít, hiszen fogalma nicns mitől pánikoltam be. Olyankor leülök, ha más nincs a földre és "varok", amig elmulik. A masik esetben, amikor oka van, mar az elso jelre eloveszem a telefonomat, megnézem a menetrendet -a vonattal való utazástól pánikolok, pláne ha át kell szállni. Megnézem mennyire van feltöltve a telefonom, ott van e a feltöltött powerbank. Megnézem a kinyomtatott menetrendet, amin többféle utazási variáció is van. Ha épp állomáson vagyok, akkor megnézem a táblákat, megkérdezek minimum 3 a közelben álló utast és a kalauzt is. Ezekkel annyira el tudom magam foglalni, hogy 10 esetből úgy 8szor megúszom roham nélkül. Ha nem, itt is a leülök és varok módszer működik.
2020. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. Az jár a fejemben, hogy drámai körülmények között meg fogok halni, mintha egy filmben vagy a színházban lennék. Általában infarktusban vagy agyvérzésben.

2. Sokszor akkor jön rám a panikroham, H látom, hogy öregszem, nem vagyok egészséges, ha egy szedett gyógyszer mellékhatásait olvasom vagy ha sokat kell várni, piros lámpánál például, és nem halad a közlekedés dehogy.


A túl meleg idő kihozza nálam sokkal jobban, volt olyan, hogy elmentem fürödni hideg vízzel, odakint 40, a lakásban 32 fok volt. Rohanni kellett a buszhoz. Zuhanyoztam és azt hittem, hogy megőrülök. Valahogy kimásztam a fürdőből és meztelenül lefeküdtem a földre. Hívtam a mentőket, ciki volt, de felöltöztettek és vittek a klinikára.

2020. márc. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hirtelen rádtörő nyugtalanság a semmiből, légszomj, gyors szívverés, mintha a mellkasodat és a nyakadat nyomná valami, félelem

Másfél év után már egy gondolattal elzavarom, de nem volt mindig így.

2020. márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Arról nem tudok, hogy az idejárás hatással lenne rá, inkább a stresszes helyzetek, a rémálmok szokták előidézni, persze volt időszak, amikor minden nap rámtört csak úgy a semmiből.
2020. márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Időjárás*
2020. márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok!

Érdekes, ahányan vagyunk, annyiféle tünet. Tanulságos olvasni, mert más átélni a sajátodat, és kívülről látni a másokét, mégis átérezni.

Nekem a változékony idő, a hirtelen melegedés eleve megdobja a pulzusom (vagy egy lappangó vírus) és a vérnyomásom is. Gyógyszert kell szednem a szívritmuszavaromra, de a rohanás, a sok egyéb stressz olykor előhoz pánikrohamos-időszakot. Általában tavasszal, vagy ősz elején, ahogy megfigyeltem...

Zsibbadás a karokban, vagyis inkább olyan csipkedős "áramütés" érzés, ahogy végigszalad a karomon, abból érzem, hogy megy fel a vérnyomásom, arra gondolok, hogy agyvérzést kapok itt mindenki előtt, munkatársak mit szólnak ha rosszul leszek stb.....hőhullám, hidegrázás, belső remegés, majd fejfájás. A pulzusom nem szalad, az gyógyszerrel viszonylag stabil. De a vérnyomásom...az megszalad.

De a legrosszabb a menekülhetnék érzés, és hogy "megáll" az idő. Úgy érzem sose jutok haza...

2020. márc. 7. 15:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen az időjárás nagyon befolyásolja a rohamokat!

Nekem is ez vab

2020. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 10 éve kezdődött,de gyógyszerrel szinte teljesen megszűnt.

Azóta történt egy szomorú család esemény, előjött megint,igaz nem gyakran.

Nálam kizárólag éjjel 2-3 körül jelentkeznek a tünetek,nappal nem!

Ezek : gyengeség, mellkasi nyomás érzés,egyre gyorsuló pulzus, halál félelem.

Ilyenkor felkelek és a figyelmem próbálom elterelni akármi el, többnyire meg is szűnik rövid idő alatt.

Hogy miért és mi okból kezdődött nem tudom.

Mindig is szorongó ember voltam:(

2020. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!