Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, mit csináltok,...

Pánikbetegek, mit csináltok, ha érzitek, hogy jön a roham? Hogyan előzitek meg, van erre valami technika?

Figyelt kérdés
Nekem gyomorfájással kapcsolatos a pánikom, már minden gyomor- és haskörnyéki furább érzést ehhez kötök, úgyhogy akár egy menstruációs görcsre is rápánikolok. Az én egyetlen "fegyverem" a rivotril, de utálom, mert amikor ürül, legalább egy napig nyomott, ingerlékeny, depressziós vagyok (egyébként is teljesen hülyének érzem magam, általában nagyon pozitív, életvidám ember vagyok... ez mégis kialakult, és tehetetlennek érzem magam). Ezért általában addig halasztom a bevételét (2 mg), amíg már ténylegesen ki nem alakult a roham, és konkrét halálfélelmem, hányingerem van, amíg nem hat (tehát egy húsz percig legalább... plusz infó, a hányástól is rettegek, úgyhogy ájulásközeli félelemig tud erősödni minden rohamom). Rettegek, nem akarok gyógyszerfüggő lenni, és taszít a gondolat, hogy bármi olyat szedjek, ami beavatkozik az agyműködésembe, mégis muszáj beszednem, mert annyira rápánikolok a gyomromra, hogy többször mentem már a sürgősségire emiatt, egyszer be is fektettek kivizsgálni, egyébként semmi bajom egy kis refluxon kívül. Szóval... van erre valami technika, nem gyógyszer és pszichiáter, ami megtanulható itthon is, és képes működni? Pszichológushoz járnék szívesen, de pénz nincs. Az étkezésemre nagyon figyelek, de tényleg bármi apróság elég már, hogy kiváltsa, és mióta elkezdődött, két-háromnaponta vannak rohamaim. Köszönöm, ha végigolvastad.

2014. szept. 2. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A 2 mg-os rivotril tényleg sok egyszerre. Miért nem kisebbekre osztod? Orvos írta neked? Pszichiáter? Biztosan nem.

Szerintem a már kialakult pánikbetegségre nincs, vagy nagyon kevés a házi-praktika. Pszichiáter kell, és antidepresszáns. A rászokástól nem kell tartani, mert nagyjából 3 hónap alatt kigyógyulsz belőle. Sokkal előbb fogsz a 2 mg-os rivotriltól függő lenni.

2014. szept. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Orvos írta, amikor benn tartottak kivizsgáláson a kórházban, akkor elküldtek pszichiáterhez, ő azt mondta, szedjek egy hétig reggel-este 1-1 mg-ot, aztán tartsam meg alkalmi gyógyszernek a kettest (tehát ha jön a roham, vegyek be egyet). Ezt is teszem, de úgy érzem, túl gyakran jön a roham. Tehát nem magam gyógyszerezem. Sajnos régen sima szorongásra szedtem rivotrilt hosszabb ideig, és kialakult már valamiféle tolerancia, azért kell ennyi.


Ez lesz a következő lépés, és bármennyire nem szeretnék, íratok rá valamit. Az a baj, hogy vannak rossz tapasztalataim. Csak arra kérdeztem rá, hogy ha érzem, hogy jön a roham... tehát ma reggel például éreztem, hogy fáj a gyomrom picit és szorongok, éreztem, hogy nem lesz jó vége... kihúztam gyógyszer nélkül délutánig, de akkorra már megint ott voltam egy perc alatt, hogy sürgősségi és mindjártmeghalok. Arra gondoltam, hogy reggel és délután között tudtam volna valami olyasmit csinálni, amitől megúszom roham és gyógyszer nélkül, ha már úgyis tudtam, hogy jönni fog.

2014. szept. 2. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi van veled azóta? Nekem a kégzés nagyon sokat segített. Nagy levegőt beszívni, benntartani pár másodpercig és kifújni.
2015. febr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*légzés
2015. febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!