Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egészségügyi dolgozókhoz,...

Egészségügyi dolgozókhoz, esetleg ebben jártas személyektől kérdeznék?

Figyelt kérdés

2 évente járok szív uh-ra, mert mitrális prolapsus-om van, jelzett TI,MI,PI, amit még kimutattak (AI nincs), plusz álínhúr (de ez nem jelent semmit, úgy tudom szerencsére), a hétköznapokon ez annyiban nyilvánul meg, hogy sokszor magas pulzusom van, ha ideges vagyok, feszült vagyok, beteg vagyok, illetve futásnál/sportnál gyorsan kifáradok, érzem, hogy nagyon ver a szívem, olyankor meg is állok mindig. Gyaloglást pl. jól bírom, akár 10 km-t is, ha nincs 40 fok. Kövér nem vagyok.

Ami aggaszt, 3 hete voltam beteg, (nem korona még mielőtt viccelődnétek!), hőemelkedős, hurutosan köhögős, ami hányásig, de legalább öklendezésig megy (sajnos nekem mindig ilyenek a felsőlégúti nyavaják. Nagyjából kifeküdtem a betegséget, viszont ugye most koronavírus járvány van, mennyi az esélye, hogy a szívemnek bármi baja lesz? Hőemelkedésnél, láznál 150-170-es pulzusom is tud lenni (mérték dokinál), 39-nél magasabb lázam sosem volt és max 1 napig tartott.

Tudom, hogy ami van nekem az jóindulatú betegség, viszont hosszan tartó láz/köhögés mennyire ronthat rajta? Kialakulhat szívbélhártya gyulladás vagy sem? Munkahelyemre be kell járnom (szeretem a munkám nem kiíratni akarok magam tp-ra vagy ilyesmi), tömegközlekednem is kell. Kérdés, hogy mennyire igényelhetek ilyen esetben home office-t. Dolgozni mindenképpen akarok. Vagy ki fognak nevetni, hogy hipochonder, mit akarok a kis bajommal... Mire lehet hivatkozni?


2020. márc. 9. 16:44
 1/3 A kérdező kommentje:

Mennyire jogos a kérésem? Vagy tényleg egy vicc és nagyon parázok? Hozzáértők válaszát várom..., viccelődő kommentek kíméljenek.

Hozzáteszem szeretnék még szülni, így emiatt se lenne jó egy akár maradandó károsodás.

2020. márc. 9. 16:53
 2/3 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném, hogy az, hogy maszkban legyek a munkahelyen nem opció, mert itt néhány ember viccre veszi a járványt is, a saját egészségét is, ma is full betegen, ugatva köhögve jött dolgozni egy munkatársam (holott semmi retorzió nincs nálunk, ha pár napot otthon marad), ja és persze hagyjuk a tüsszents, köhögj zsebkendőbe vagy a könyökhajlatba, ugyanmár elővigyázatosság.....
2020. márc. 9. 16:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vicc. Egyértelműen a veszélyeztetett csoportban vagy... főleg mert durván jön ki rajtad a köhögés. A magas láz és magas pulzus sem jó prognózis.


Én a következő két hétre kérnék TPt vagy jelents beteget már most. Minél előbb indítsd el a home office kérelmet.


Tömegközlekedésen pedig csak FFP3 maszkban járj, bent is húzd fel mindenképp. Főleg bent. Nálunk a cégnél, mivel nemzetközi cég fertőzött területeken járt munkatársakkal, már mind szervezik a home officet, és maszkban jár a cég fele. Egyesek kesztyűben is.


Mindig alkalmazz 70% etik kézfertőtlenítőt.


A következő 2 hét kritikus lesz, utána már úgy is kb olasz szintű karantén lesz és mindenki otthonról fog dolgozni. Addig kell okosan sakkoznod hogy ne kapd el.

2020. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!