Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakori fülzúgás jelenthet...

Gyakori fülzúgás jelenthet valamilyen egészségügyi problémát?

Figyelt kérdés
Szerintem nekem viszonylag gyakran zúg a fülem, már hosszú évek óta, de eddig nem foglalkoztam különösebben vele, csak idegesít.

2019. jún. 4. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Jelezhet, de nagyon sok esetben nem tudni, hogy mi az oka.

Nekem is évek óta cseng a fülem, de ma már egyáltalán nem zavaró, és rengeteget mérséklődött, néha már észrevehetetlen. (Pedig a hallásom nem romlott.)


Létezik objektív és szubjektív fülzúgás, utóbbi a gyakoribb (objektív az, ha kívülről más számára is hallható, szubjektív akkor, ha csak az alany hallja).


Gyakran társul halláskárosodással, de sok esetben az sincs jelen (például nálam).


Az enyém nagy valószínűséggel állkapocsizom-eredetű - nem sokkal egy kimerítő és hosszú fogászati kezeléssorozat után kezdődött.

2019. jún. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Magas vérnyomást, nyaki meszesedést, de valóban sokszor nem derül ki az oka.
2019. jún. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem ért egy nagy trauma. Azóta zúg a jobb fülem sokszor. Nem fülön vágtak, semmi köze nincs fizikailag hozzá mégis azóta van. Mondtam az orvosnak. Azt mondta stressz. Ajánlott magnézium ginko biloba tablettát. Semmit nem használt
2019. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!