Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavirus? Elkezdtem ma...

Koronavirus? Elkezdtem ma tüsszögni, picit fáj a torkom és folyik az orrom.

Figyelt kérdés

Nem voltam olyan helyen az utóbbi időben, ahol nagy számban terjedne. Január végén voltam utoljára Szófiában, utána egy héttel később Ljubljában, azóta csak Szlovákiába járok ki szinte naponta.


Sofőr vagyok, ezért járok ezekre a helyekre, de kollégáim közott nincs senki, aki fertőzott lenne.


2020. márc. 9. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Sima nátha lesz ez. Torokfájás nem jellemző tünet, sem a tüsszögés.
2020. márc. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Ebből a forrásból idézek: [link]


"Mik a tünetei az új koronavírus által okozott megbetegedésnek?


Az újfajta koronavírus okozta megbetegedés leggyakrabban enyhe tünetekkel jár, láz, köhögés, légszomj, izomfájdalom és fáradékonyság jelentkezhetnek. Ritkábban súlyos kórforma alakulhat ki, ami tüdőgyulladással, heveny légzési elégtelenséggel, vagy akár szepszissel (vérmérgezés), keringési vagy több szervi elégtelenséggel járhat. Azoknál a betegeknél alakul ki gyakrabban súlyos, akár életveszélyes állapot, akik valamilyen krónikus alapbetegségben (magas vérnyomás, szív- és érrendszeri betegség, cukorbetegség, májbetegség, légzőszervi betegség, daganatos betegség) szenvednek."


"Mi a teendő, ha azt gondolom, hogy az új koronavírussal fertőződtem?


Ha az új koronavírus okozta megbetegedés tüneteit tapasztalja és találkozott olyasvalakivel, akitől elkaphatta a fertőzést, minél hamarabb kérjen telefonos segítséget! A háziorvos, az ügyeletes orvos vagy a mentőszolgálat szakembere feltett kérdései megerősíthetik vagy kizárhatják a fertőzés gyanúját. Mindenképpen jelezze, ha ön vagy önnel kapcsolatban álló járt olyan országban az elmúlt két hétben, ahol új koronavírus-járvány zajlik."


Valószínűleg egy megfázás, rosszabb esetben pedig influenza. De azért orvost hívhatsz!


Üdv: Ashbdbd

2020. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem valószínű, de a jelenlegi helyzetben érdemes minden óvintézkedést betartani.

Holnap hívd fel a háziorvost, és mondd el neki amit ide leírtál.

Fontos! Ne menj el a rendelésre, hanem hívd fel

2020. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Influenzaszezon van...minden évben a legtöbb embernek voltak hasonló tünetei és senkit nem érdekelt, de most egyet tüsszent az ember és máris koronavírusra gyanakszik. Nem kell ennyire fosni
2020. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Ne légy buta. Nehogy önként karanténba vonulj ennyi tünet miatt. Mostanában amúgy is sokféle vírus lappang a környezetünkben, én is vírusos eredetű megbetegedéssel vagyok itthon. Annyit mondott a háziorvos, hogy feküdjem ki. Te is ezt tedd. Ha gondolod menj el nyugodtan dokihoz, de semmiképpen sem említsd neki, hogy jársz külföldre. Biztos ami biztos.
2020. márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Van egy tűzszerész ismerősöm, ő azt mondta hogy nálunk az az alapelv, hogy inkább hívják ki őket tízszer egy konzerves dobozhoz, minthogy egyszer ne hívják ki őket egy bombához.

No comment.

2020. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

#5! Te hülye vagy? "Annyit mondott a háziorvos, hogy feküdjem ki."

Téged megvizsgált az orvos, a kérdezőt nem.

Mi az hogy "Te is ezt tedd." parafenomén vagy?

"de semmiképpen sem említsd neki, hogy jársz külföldre."

Na pontosan ezért terjed!

2020. márc. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Sokkal nagyobb az esélye hogy influenzát kapj el, mint ez, ugyanis flu járvány van. A kórházak se a korona miatt vannak zárva látogatók elől régebb óta első sorban.
2020. márc. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na...kezdődik!
2020. márc. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!