Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szándékosan lassítják a...

Szándékosan lassítják a koronavirus kutatást ⌚ hogy "gazdaságos" 💰 legyen az oltás. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Van az USA-ban néhány város (San Francisco, Los Angeles, Seattle, Chicago, and New York City), ahol a betegekben található antitestekkel már nagyon biztató eredményeket értek el a fertőzés megelőzésében és későbbi kezelésében. Csakhogy alig bő 100k regisztrált fertőzött van a világon. Durva becslés szerint is 1m alatt van a fertőzöttek száma. Így egész egyszerűen nem termelne elég hasznot az oltóanyag jelenlegi helyzetben való piacra dobása. Ezért várni kell. 2-4 hét alatt már várható annyi fertőzött (1-10m regisztrált, 1M nem regisztrált) hogy elég nagy legyen a pánik és így a túlárazott vakcinára is óriási kereslet mutatkozzon. Addig viszont lassítják, gátolják a szakembereket, kutatókat az eredmények publikálásában.

2020. márc. 9. 22:17
1 2
 11/18 anonim válasza:

Egyik válaszoló arról ír hogy ez valami bagatell összeg, 0,001%. Most egy másik meg biztos forrásból írja azt, hogy ömlik bele a pénz. Kicsit az az érzése, a tájékozódni vágyó embereknek, hogy minden konteó, minden baromság.


Nekem az a véleményem, hogy ebből páran iszonyatosan meg fognak gazdagodni, nekik igenis érdekük, hogy mégjobban meggazdagodjanak. De mondjátok, ha nem így van, és valamilyen tényszerű adat ennek az ellenkezőjét bizonyítja!

2020. márc. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

10 órán belül 4x kérdezted meg. Fogadd már el hogy nem biztos hogy kapsz választ!

Én nem tartom kizártnak amúgy hogy megtörténik ilyen, de most elég sok beteg van és lesz is + azok akik félnek hogy megkapják. Ennyi a véleményem.

Plusz Dr. Kemenesi Gábor virológussal készült interjúból:

"Lehet tudni, mikorra készül el a vakcina?

Ez egy nagyon hosszú folyamat, de Ausztráliában, Amerikában, Izraelben, Európában már készül a vakcina.

Ez azt jelenti, hogy kutatók létrehoztak egy elővakcinát.

Most jön a fontos és lassú része a vakcinagyártásnak, amikor ezt az elővakcinát, amit laboratóriumi körülmények között hatásosnak ítéltek, először állatkísérleteken, majd utána úgynevezett klinikai fázisokon, embereken is kipróbálják, hogy nincs-e esetleg valamilyen káros mellékhatása.

A vakcina hosszú hónapok múlva készülhet csak el."

2020. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#12 a konstans gyakoris válaszokon kívül (rossz a kérdés, rossz a kérdező) a tied az egyetlen ami érdemi. 10 órán belül. Köszönöm.

Azért várom mások véleményét is.

2020. márc. 10. 16:42
 14/18 anonim ***** válasza:
13%
Lassítják? Tudod te mennyi ideig tart kifejleszteni egy vakcinát?
2020. márc. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy igaz-e, de ha igaz is, nem feltétlen elítélendő dolog, hogy olcsóbb módszer után kutatnak. Ez nem (csak) a profitra megy ki. Ha megfkzethetetlenül drága, akkor nem fog eljutni mindenkihez.
2020. márc. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én sem tudom eldönteni igaz-e a hír, de a válaszom szempontjából lényegtelen.

Nézzük meg a Zente ügyet. Kevés beteget érintő gyógyszer, a fejlesztése egy vagyonba került, nyilván nem Algopyrin áron fogják adni. Ha kevés ember a célcsoportja a vakcinának, a többség úgysem tudna 1-2 milliót sem fizetni érte, nem hogy annál többet. Szerintem logikus hogy elérhetőbbé akarják tenni az embereknek, mert ha már most megtennék, az lenne a felháborodás oka, hogy "egy hónapja még 3 millióba került a vakcina, most meg csak 10 ezer, mekkora lehúzás ez".

2020. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

[link]


Van még kérdés?

2020. márc. 16. 06:38
 18/18 anonim ***** válasza:

Mit kell ezen csodálkozni?


A vakcinagyártás versenyfutás az időval. Ha elkészül áprilisra utána kell még tesztelni... és gyártásba vinni. Az jövőre lehet csak.


Trump helyében ugyan ezt tettem volna, hiszen az első 100 millió adagot nem a círaszemű kici kínaiaknak vagy a teveverő araboknak akarom adni, hamem az országomnak.


Bárcsak Orbán törődne ennyit velünk 😃

2020. márc. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!