Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elkaphatom, illetve átadhatom...

Elkaphatom, illetve átadhatom a koronavírust a nagyszüleimnek?

Figyelt kérdés

A hétvégén találkozom velük, és félek, hogy megfertőzöm őket. Budapesten laknak, én jól vagyok, ők is.

Ha viselek szájmaszkot a buszon és kezet mosok miután odaértem, és közben is használom a kézfertőtlenítőt akkor nem lesz baj?

Vagy a vírus képes megélni a ruhámon, bőrömön?



2020. márc. 11. 23:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Júniusra szerintem megáll a járvány, jók az előjelek a meleg országokban (az összes fellángoló góc 10-15 fokos helyen történt), így nem kell egy évet várni.


Inkább az a kérdés, ki látja el őket? Hogy tudnak bevásárolni? Mi lesz ha karantén lesz?


Nem a látogatás meg a felköszöntés a gond, hanem hogy ne menjenek ki az utcára védőfelszerelés nélkül.


Vajon hány nyugdíjasnak van kajatartalék otthon? Vagy FFP3 maszk?

2020. márc. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
#11: ez q része viszont túl van pánikolva. Abban az esetben, ha valaki otthoni karanténban van, tehát az utcára se lehet ki, akkor a polgármesternek le kell szerveznie az ellátását. Ez előírás. Ha meg nem beteg, vagy nem kontakt miatt van karanténban, hanem egy területet vonnak karantén alá, akkor nincs kijárási tilalom, a boltba elmehet.
2020. márc. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hát pont ezt mondom!


Normál karantén lesz, boltba mehet... de bármilyen maszk nélkül fog sorbaállni a 80 éves mamóka majd az egyetlen nyitvatartott boltban?


Mert SEMMI felszerelés nincs az öregeknél. Még orvosi maszk se.


Kínában, meg máshol 99%-ban maszkban jártak boltokba, mert megbüntettek ha nem volt rajtad. Csak így lehet megállítani a cseppfertőzést. Ha közel 100% maszkban van.

2020. márc. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!