Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan lehet tudni azt hogy...

Honnan lehet tudni azt hogy egy betegség mennyire ritka vagy gyakori?

Figyelt kérdés
Bevallom ezt már többször ki akartam deríteni,de csak most jutott eszembe,hogy itt is megkérdezhetem,mert én egy állítólag ritka és gyógyíthatatlan idegrendszeri betegségben szenvedek,bár szerencsémre csak 2009.-ben kezdett el súlyosbodni,egyébként Gallits Gábor Csaba Buka vagyok.
2020. márc. 12. 00:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Statisztika.


Pl éves diagnózisok száma.

2020. márc. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rájöttem,hogy a rendszer kiírja a nevemet,de annyira siettem a fontos alsó rész megírásával,hogy kiírtam a nevemet az egyik kedves ismerősöm miatt,akitől nemrégen megtudtam,hogy a betegségemben szenvedő személyek Magyarországon 28-30-an vannak,legalábbis akik az én betegségemmel jelentkeztek az ismerősöm által alapított szervezethez ami az NBIA betegségcsoporttal foglalkozik.Az NBIA kifejezés angolul neurodegeneration with brain iron accumulation, magyarul: neurodegeneráció agyi vasfelhalmozódással,ez olyan betegségcsoport összefoglaló elnevezése, amelybe számos, központi idegrendszeri kóros vasfelhalmozódással járó ritka, genetikailag meghatározott és jelenleg gyógyíthatatlan betegség,ebből az én betegségemnek a rövid angol neve Pank vagy Pank 2.


Aki szeretne ennek vagy hasonló betegségeknek utána nézni annak vagy azoknak szeretném javasolni hogy írja vagy írják be a böngésző cím sorába a www.nbia.hu oldal címét és szerintem onnan minden fontos dolog megtudható,bevallom az én betegségemmel kapcsolatban is főleg onnan tudtam tájékozódni és azért is tudom hogy az én betegségem a Pank(régi eredeti nevén Hallervorden-Spatz) betegség Atípusos formájában szenvedek és ahogy olvastam meg tapasztalom is minden nap lehet még a szerencsések között vagyok azok közül akik ebben a betegségben szenvednek és bevallom teljesen őszintén,hogy ez vidámmá tesz engem,ami gondolom érthető mindenkinek ;-) :-)

2020. márc. 12. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!