Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor fogják már végre itthon...

Mikor fogják már végre itthon is bezárni az iskolákat?!

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy hogyan lehetnek ennyire felelőtlenek...

2020. márc. 12. 19:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%

Mert nálunk még nincs akkora veszély. Másrészt ha bezárják akkor a sok gyereket hova teszik a szülők akik dolgozni járnak? Sokaknak az iskolai szünetek is problémát jelent hogy hova tegyék a gyereket akiknél nincsenek nagyszülők vagy még dolgoznak a nagyszülők, vagy éppen messze laknak vagy bármi van. A szülők emiatt nem hagyhatják ott a munkahelyüket mert akkor miből fognak megélni?


Gondolkozz!

2020. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem befogják zárni majd. Az utolsónak üzenem: Más országba is be van zárva.. még is megélnek. Durva nem? És ez is hülyeség, mert Romániába már 3 embernél bezárták az iskolákat.
2020. márc. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
53%

Amit az 1. válaszadó írt, mind korrekt.

Emellett gondold át: ha most bezárják a sulit mondjuk 3 hónapra, mikor fogod megtanulni azt, amit abban a 3 hónapban kellene? Örülnél neki, ha ezért cserébe egész nyáron suliba kell majd járni, hogy behozzátok a lemaradást? Vagy az jobb lenne, hogy akkor mindenki, aki lemaradt most, alapvetően csúszik egy évet és 1 évvel tovább jár iskolába?


Tudom, neked az lenne a jó, ha lehetne lógni a haverokkal egész nap, de nem csak te vagy a világon. Azt se feledd el, hogy a pedagógusokkal mi lesz? Nem dolgoznak és kapnak pénzt? Megy el a szabijuk, vagy teljesen grátisz kapják a fizetésüket? Vagy nem kapnak semmit? És ha ez utóbbi, mégis miből adnak enni a gyermekeiknek?


Szóval a lógás vágya helyett inkább örülj neki, hogy amíg csak lehet, tanulhatsz. Természetes, ha eljön az ideje, be fogják zárni, és az akkor helyes döntés is lehet, de amíg ez nem indokolt, addig nem teszik meg, mert akkor az egész diákság (kb 1-1 millió ember) életritmusa alapvetően megváltozik!

2020. márc. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#1 Igaz, valóban nehéz megoldani, de máshol is sikerült. Szerintem inkább kelljen néhány szülőnek egy kis kellemetlenséget vállalnia, mint hogy egy 800 fős iskolába beszabaduljon a vírus, mert onnantól nincs megállás...


#2 Köszönöm!

2020. márc. 12. 19:57
 5/21 A kérdező kommentje:
#3 Nem lógás miatt mondom... 35 éves vagyok, van két gyerekem is. Nem mellesleg, igen, inkább ismételnék évet. De az az én véleményem.
2020. márc. 12. 19:59
 6/21 anonim válasza:
74%
Én diák vagyok, és a legnagyobb érvágás lenne, ha most bezárnák a sulikat. Úgyhogy remélem nem lesz semmi ilyenről szó, mert akkor azt a diákok nagy része csúnyán meg fogja szívni.
2020. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Akinek gyereke van, az pontosan tudja, hogy a gyerekek minden létező betegséget hazahurcolnak, azután szépen sorban kapja el az egész család.

A koronavírus rájuk nem veszélyes, de vírushordózók lehetnek.

Nem véletlenül zárták be a környező országok iskoláinak a javát.


A kormánynak és a munkáltatóknak meg tök mindegy, hogy a szülők a munkába, vagy a betegségbe döglenek bele.

2020. márc. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
Azt mondták, jelenleg még nem tartják indokoltnak; hát , na , szal, egyetemen volt külföldi diák, és ő kapta el; és ezért azt szóval praktikus volt bezárni. Egyébként pl ott át is tudnak állni távoktatásra, és ha pl az általános-közép iskolát bezárnák, akkor pl meg kéne ismételniük a gyerekeknek az egész tanévet ---azt is mondták. De mondjuk biztos van ilyen évvégzáró-vizsga is (mint pl bukott pajtiknak az augusztusi javítóvizsga), de amúgy szal ne legyünk borúlátóak szerintem. Minden mindenhol rendbe fog jönni. Ja és azoknak viszont részvétem, akinek valami szerette meghalt bármilyen betegségben, mert az nem jó.
2020. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Így igaz. Tudom, hogy hatalmas érvágás lenne az iskolabezárás, de nem véletlen döntöttek így más országokban is. Több száz gyerek van egy légtérben, és ha ez önmagában nem lenne elegendő, a legtöbb iskolában még szappan sincsen kézmosáshoz. Ha a diákok fele megfertőződik és hazahurcolja a betegséget, akkor az hatalmas baj lesz. Nem is beszélve a tanárokról, akik szintén elkaphatják. Illetve szerintem az, hogy eddig a fertőzöttek nagy része felnőtt volt, nem jelenti azt, hogy a gyerekeket nem/kevésbé érinti.
2020. márc. 12. 20:09
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

Ráadásul a tanárok jelentős része IDŐS(!) azaz veszélyeztetett.

Pont ugyanúgy, ahogyan a háziorvosok java része már nyugdíjaskorú, vagy idősebb.

2020. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!