Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Súlyos tünetek nélkül is...

Súlyos tünetek nélkül is lehetek koronavírusos?

Figyelt kérdés

Bécsi egyetemista vagyok. Múlt hét csütörtökön náthásodtam be (vagy legalábbis ennek gondoltam), de azóta sem gyógyultam még ki belőle, és megfordult a fejemben, hogy nem-e korona lesz ez.

De a súlyos tünetek nincsenek, tehát lázas nem voltam, durva köhögés sem volt, légzési nehézségem pedig csak abból kifolyólag szokott lenni, hogy teljesen bedugul az orrom.

Ráadásul egyik csoporttársam az egyetemen mellettem ült, és azt mondta járt Olaszországban.

Van okom aggódni?



2020. márc. 12. 23:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Különben a karanténról mit tudtok? Otthon is lehetséges?

Vagy mindenképp kórházban engedélyezik csak?

2020. márc. 13. 14:30
 12/18 Yoda m. ***** válasza:
52%

Figyeld a híreket. Ott elmondanak mindent. És most szinte mindegy is, hogy melyik csatornát hallgatod, nézed. E kérdésben - olybá tűnik - eléggé egységesek az álláspontok.

Azonban... aggódni...(?) Azt felesleges dolog. Attól még nem mentesülsz semmiféle kórokozótól. (Ugyanez vonatkozik az imádkozásra.) Önmagában semmi... Csak kövesd azon utasításokat, higiénia alapvető viselkedésformáját, s akkor semmi okod nem lesz attól tartani, hogy mást megfertőzöl, vagy téged megfertőzzenek. Ennyi.


Az ERŐ legyen Veled!

2020. márc. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%
Mindenképpen lázzal jár, súlyos esetben kétoldali tüdőgyulladásos korképpel. Ha a tüneteid megvannak és nincs lázad akkor ez nem vírus. Ettől függetlenül előfordul olyan hogy nincs tünet és mégis hordozó valaki.
2020. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszi!

Na pont erre gondoltam én is, kedves utolsó, Köszönöm!


De akkor nem lehet nátha sem, ha lázam nincs? A nátha is vírus.

2020. márc. 15. 00:52
 15/18 Yoda m. ***** válasza:

De, lehet. Minden lehet. Én évente legalább kétszer vagyok náthás, prüszkölök, köhögök is, orrom is eldugul, de lázam sosincs. És levert sem vagyok. Szerintem - mivel csoporttársaddal találkoztál - inkább maradj otthon és kérj egy tesztet a háziorvosodon keresztül. Az semmibe nem telik és akkor megnyugodhatsz.. akármi is lesz az eredmény.

Másrészt vírust hordozni és tovább fertőzni anélkül is lehet, hogy Te magad megfertőződnél (belül). A bőröd külsején, ruhádon keresztül is lehet hurcibálni a vírust úgy, hogy a szervezetedbe kerülne.


Az ERŐ legyen Veled!

2020. márc. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszi, de nem merek tesztet kérni.

Mert ha pozitív lesz karanténba küldenek.

De nem mehetek, mert van egy beteg kutyám akiről senki más nem tud gondoskodni ha én kiesek.

2020. márc. 16. 09:43
 17/18 anonim válasza:
Az Erő Legyen Veletek!
2020. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen, még láz nélkül is.
2020. márc. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!