Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Holnap döntenek az iskolák...

Holnap döntenek az iskolák bezárásáról Magyarországon. Szerintetek mi lesz a döntés?

Figyelt kérdés

Tényleg ismételni kell majd a tanévet vagy ez egy hülyeség? Mi erről a véleményetek?

forrás:

[link]



2020. márc. 13. 19:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem fogják még bezárni, hanem megpróbálják kibekkelni a normál szünetig.
2020. márc. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
41%
ma negyed 10-kor jelenti be a király a facebookján
2020. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%
Be fogják zárni, ami egyébként egy nagy hülyeség. Nyárig már nem lehet újra kinyitni, plusz kb 1 millió embert (szülőt) kivonnak a gazdaságból. Ráadásul értelme csak úgy lenne, ha nem is mennének el aztán otthonról, amit természetesen nem fognak betartani!
2020. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%
Ha van egy kis eszük bezárják, 30 országban már megtették. Bő fél tanév már elment, 6 napos hetekkel valamint rövidebb nyári szünettel és egyéb változtatásokkal be lehet hozni.
2020. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Ha most itt befejezettnek nyilvánítják a szezont, akkor kimarad 3 hónap anyaga. Ezt mikor sajátítsák el a diákok?

3 megoldás lehet erre:

1. Hagyják a fenébe és nem tanítják meg az anyagot

2. A nyári szünetet erre áldozzák, azaz most lesz szünet a nyár kárára

3. Hosszabb lesz a kövi tanév/beiktatnak egy közbenső "szezont"


Nézzük meg több oldalról:

- a pedagógusok nem fognak semmit csinálni. akkor most a semmire kapják a pénzt, vagy fizetés nélküli szabadság, esetleg kötelezően ki kell nekik írni, ahogy a Mt-ben is van erre lehetőség?

- a szülők hova teszik a kisebb gyerekeket? nem mindenkinek van nagyszülő, rokon stb.

- a nagyobb gyerekek (értsd: kb középsulisok) egy jelentős része megszállja majd a plázákat, mekiket, mozikat. heteken keresztül ténferegnek és semmi hasznosat nem fog csinálni egy jó részük. senki nem fogja őket kontrollálni, azt csinálnak, amit akarnak.


Azaz valahol egy kisebb káosz lenne, ha bezárnák a sulikat, így biztos vagyok abban, hogy amíg valahogy meg lehet oldani, folytatják az oktatást...

2020. márc. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

ahogy látom nagyon megoszlóak a vélemények... többekkel egyetértek, így megjegyzést is fűznék ezekhez:

#4-es: ez így van, csak tojnak az egészre és ezt legjobban a végzősök érzik majd meg.. nagy kitolás lenne velük, ha tényleg évet kell ismételni..

#5-ös: a 3 közül a 2.-at tartom a legreálisabbnak.. meg esetleg a 3.-at. Fizetés nélküli szabadságot csak a munkavállaló kérelmezhet! Tehát orribilitálisan nagy hülyeség amit mondtak...

"- a szülők hova teszik a kisebb gyerekeket? nem mindenkinek van nagyszülő, rokon stb." - nagyszülőkhöz semmiféleképpen nem mennék én, meg a gyerekem se bíznám rájuk mivel az idősekre fokozottan veszélyes..

"- a nagyobb gyerekek (értsd: kb középsulisok) egy jelentős része megszállja majd a plázákat, mekiket, mozikat. heteken keresztül ténferegnek és semmi hasznosat nem fog csinálni egy jó részük. senki nem fogja őket kontrollálni, azt csinálnak, amit akarnak." ebben teljesen biztos vagyok, és az ilyeneknek tudom azt kívánni, hogy kapják csak el a vírust mert megérdemlik.. összefertőzik a buszokat, metrókat, stb amiket majd megfognak az emberek és tovább fertőződnek az idősek ill a többi ember is aki hozzáér ezekhez a kapaszkodókhoz... Ha én szervezném a dolgokat, biztos elrendelném, hogy nem hagyhatják el az otthonukat a vírus megszűnéséig.. Növelném a biztonságiak számát, és ha a kölyök nem tudja igazolni miért jött ki úgy bevágnám a rendőrségi kocsiba, hogy ideje nem lenne gondolkodni mit követett el..

2020. márc. 13. 19:47
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nehez kerdes, de szerintem a tobbi orszag mintajara bezarjak, viszont a kisebb gyerekekre vigyazni kell madj egy szulonek. (Összesen 1.4 millio gyerek tanul suliban) es szerintem 1-4 osztalyos nem maradhat egyedul ez ugye kb 350ezer csaladot erint. Ok remelhetoleg tudnak otthonrol dolgozni legalabb az egyik szulo.
2020. márc. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
27%
kezdodik a VAKACIO!!! :) Vege az evnek gyerekek
2020. márc. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos nem mindenki tud ottholról dolgozni. Legalábbis nálunk, sem én sem a férjem. Nem tudom mi lesz..
2020. márc. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
68%

Hülyeség, hogy ha most bezárják az iskolát, akkor vége a tanévnek. Ha itthon 1 hónap alatt lecsitul a vírus mi a francért tartanák zárva tovább a sulikat?...

És évet ismételni sem kell. 1 hónap kimaradt anyag miatt, amit be lehet pótolni, és akár távoktatásban részesülők miatt nem kötelezhetnek senkit erre.


Elképzelhető, hogy bezárják majd. Én kb. 3 hétre tippelek, hogy mennyi időre zárják be a sulikat.

2020. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!