Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Légszomj, mitől lehet?

Légszomj, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Pár napja úgy érzem mintha nem jutnek eleg levegohoz.. Folytom sohajtok vagy asitok, de azt is eszre vettem ha nem figyelek ra annyira mintha eltunne, vagy nem is tudom..


Hozzateszem panikbeteg vagyok, es most viszonylag egy szorongosabb idoszakon megyek keresztül, lehet hozza köze?


2020. márc. 14. 01:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Tuti hogy beképzeled. Pszichoszomatikus tünet amire rácsavarodik az agyad.


Ha beveszel xanaxot és elmúlik akkor semmi bajod.

2020. márc. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, amikor szorongós időszakom volt. Néha már annyira ráparáztam, hogy már alig kaptam levegőt és elkezdtem szédülni.

Többször orvoshoz mentem, meghallgatták a tüdőmet és mindegyik azt mondta, hogy tökéletesen működik a tüdőm és inkább pszichés oka lehet. Aztán kipróbáltam, hogy amikor előjött megint, akkor beszedtem egy nyugtatót és attól 10-20 perc alatt elmúlt. A tudat, hogy csak pszichés eredetű a dolog, annyira megnyugtatott, hogy azóta nem jött elő.

2020. márc. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szinten ugyanez a helyzet velem is es szinten panikbeteg vagyok! Szerintem ez psziches, mert "erdekes" tobbet is asitanek, vagy sohajtanek, mint maskor! Hisz arra koncentralok akaratomon kivul, hogy "nem tudok", "nem kapok levegot"...ma reggel felkeltem s eszembe se volt, erdekes, tudtam siman asitani, majd eszembe jutott es rogton nem ment... az utobbi 2 hetem nekem is szorongosabb idoszak volt. Szerintem ez okozza, plusz en tudom magamrol, hogy allergias vagyok es bizony mar allergia-szezon is tart, nekem talan az is ratesz egy lapattal, mert az orrom is folyik neha (vizszeruen) es a szemem is konnyezett egyik nap. De eltem mar at ilyen nehezlegzeses idoszakot, amikor nem lehetett az allergiahoz tarsitani. Mivel most a csapbol is a koronavirus folyik es mi az atlagnal jobban szorongunk, talan ez is rasegit a bajra, igaz, nem tudatosan. Csak valoszinu, hogy emiatt a virus miatt is jobban szorongunk.
2020. márc. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, a nyugtatókon kívül van esetleg valami praktikátok amivel tudnám csökkenteni az érzést?
2020. márc. 14. 11:12
 5/6 anonim ***** válasza:

A nyugtató csak egy teszt.


Ha xanaxra elmúlik, akkor bizonyítod magadnak hogy csak az agyad szórakozik veled.


Utána már valószínűleg elmúlik magától.

2020. márc. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De hisz kivizsgáltak, megmondták, hogy nincs bajom, az nem lenne elég?
2020. márc. 17. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!