Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A rejtett szívbetegségeket...

A rejtett szívbetegségeket miért nem látják meg?

Figyelt kérdés

18-20 évesen halnak meg teljesen egészséges fiatalok, nemrég volt itt egy kolis kommentelő, aki írta hogy egymás után 2 is, az egyik sportoló is volt..

Mit néz akkor a sportorvos ha nem a szívet?



2020. márc. 15. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
“Rejtett”. Azért.
2020. márc. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Ezen már én is gondolkodtam. Szerintem az volna a megoldás, hogy a sportoló fiataloknak teljeskörű kardiológiai vizsgálat kellene. A sportorvos nem tud ilyet végezni. Ehhez vérből néznek szívenzimeket, EKG, 24 órás holter EKG, terheléses EKG, szívultrahang. Ezt a legritkább esetben vizsgálják.
2020. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1; köszönjük emese, a rejtettség oka itt a kérdés, mikor már van szív UH, esetleg mr is. Gondolom itt csak az indokoltság hiánya a baj. De pl uh-t mindenkinek csinálhatnának, 10 perce történet.
2020. márc. 15. 20:17
 4/6 anonim ***** válasza:
3: Lehet hogy neked 10 perces történet, de a leterhelt leletező orvosnak nem. Indokolatlanul nem végzik. És nem is mindig van jele, a hirtelen szívhalál oka nem szűrhető ki megfelelő hatékonysággal, nyilván ezért nincs rá rutin szűrővizsgálat.
2020. márc. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező...

Nem tudom, miért kell lekezelőnek lenni, de legyen....Ha lenne egy minimális logikád, akkor rájöhetnél arra, már csak a nevéből adódóan is, hogy a rejtett szívbetegséget vagy nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem lehet kiszűrni. Panaszok és esetleges tünetek nélkül nem küldenek senkit szakorvoshoz (az más kérdés, hogy sportolók esetében nem ártana valóban). És egyébként a sportorvos nem kardiológus. Tudod, utóbbi foglalkozik a szív betegségeivel, ő csinálja és tudja kiértékelni az általad említett ultrahangot is....kedves okoska.

2020. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem Te kezdted a lekezelést az első kommenteddel, azért folytattam. Azért köszi a választ!
2020. márc. 16. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!