Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek mennyi a koronavír...

Szerintetek mennyi a koronavírusos megbetegedések valós száma?

Figyelt kérdés
Ez a 39 megmosolyogtató, szerintem a nem hivatalos megbetegedések száma 500-1500 között lehet. Szerintetek?
2020. márc. 16. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan (főleg fiatalok) hordhattuk, vagy hordjuk épp most ki lábon. Ez a szám (ha eltekintünk az országok kormányainak szándékos titkolózásától) csak a kiszűrt betegek. Ennél nyilván magasabb, reméljük nem túl drasztikusan. (1000x szorzó)
2020. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valaki 10-szereset mondott tegnap az egyik műsorban. Én nem akarok számokat mondani, mert mit tudom én, de az bennem is felmerült, hogy nem stimmel valami. Ha olyan eldugott országokban is van ennyi, mint Bosznia, Albánia, Moldova, akkor itt, ahol lassan több a turista, cserediák, és külföldi, mint égen a csillag, akkor az masszívan be van már ide hurcolva. Persze hivatalosan annyi lesz, ahány tesztet csinálnak. Ha kétszer annyit csinálnának, hát kétszer annyi lenne. De az majd elvész a többi sima influenzás tizezer és végelgyengülés között, azt kész. Ha netán presztízskérdéssé válik, hogy sikerült-e megállítani a terjedést, akkor nem lesznek érdekeltek a kimutatások halmozásában.


Nekem Törökország és Oroszország számadata is eléggé gyanús. Fű-fa-virág ki-be jár Isztambulba, és közbe már a legkisebb légypiszok ország is hatvanszor annyi beteggel bír körülöttük. Az is fura, hogy akár két nagyságrendnyi különbségek vannak egyik-másik ország halálozási rátájában. Oké, hogy vannak ellátásbeli különbségek, na de ekkora? Nyilvánvaló, hogy bizonyos helyeken akkor kezdenek egyáltalán beteglistára venni valakit, meg tesztet csinálni, ha már az intenzíven haldoklik. Más helyeken meg már egy prüszköléssel viszik kivizsgálni az embert, meg a fél megyét.

2020. márc. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt annyit kommunikálnak, amennyit akarnak, úgysem fogjuk megtudni az igazságot. Ismerősöm kórházban dolgozik, sima influenzajárványnál is hazudniuk kell a valós betegszám tekintetében, nemhogy egy koronavírusnál.

Másrészt kevés teszt, kevés fertőzött. Az Egyesült Királysággal volt a múltkor összehasonlítva, ott is, itt is olyan 3% volt a fertőzöttek aránya a vizsgált alanyoknál, viszont ott naponta több tesztet végeznek, mint amennyit itt eddig összesen.

2020. márc. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem akarok tippelgetni,de nem lepne meg ha a lakosság fele már elkapta volna és túl lenne rajta.
2020. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!