Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyósom abbahagyja idő előtt...

Anyósom abbahagyja idő előtt a kemoterápiát, mire számíthatunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Anyósom 2 évvel a rosszindulatú méhtestrák után tüdő áttéttel küzd, 6db, amit egy kontroll ct-n vettek észre. Ez nem tüdőrák, hanem az eredeti primer méhdaganat jött vissza a tüdejében. 6 adagos kombinált kemót írtak neki, de már a 3. után nagyon sokat zuhant a fehérvérsejtszáma, és ettől kezdve mindegyik után egyre rosszabb lett (a leggyengébb érték 0,3 volt), ami miatt 3 hét helyett 4hetente tudták neki beadni. Az 5. után olyan rosszul volt, hogy úgy döntött a 6. at nem vállalja. Én ezt nem tartom helyesnek, de nem is nekem kell erről döntenem. Szóval ti se minősítsétek. Az érdekelne, hogy aki volt hasonló helyzetben, vele mi történt? A koronavírus miatti káoszban az orvosát nem tudjuk elérni pár napja így a döntést sem tudtuk vele még megbeszélni, de a tegnapi kezelésre nem ment el Anyósom. Köszönöm előre is a válaszokat!
2020. márc. 19. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem emlékszem, hogy a kemoterápia valakit meggyógyított volna. Inkább keress neki alternatív megoldást, pl. a varga gyógygomba címen. Létezik több megoldás, csak keresni kell.
2020. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

#1-es, te hülye vagy.

Kérdezönek: sajnos, akarata ellenére senkit nem lehet kezelni, még ilyen esetben sem.

Hívogasd szorgalmasan a háziorvost, esetleg a neten keress rá (név szerint) az elérhetőségére.

2020. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Letezik feherversejt novelo injekcio, jobb helyeken automatikusan adja az onkologus, ha olyan fajta a kemo, ami erosen roncsolja a csontvelot. Nagyon hatekony. Anyosod helyeben ha csak valoban nincs nagyon rossz allapotban felvenembaz utolso ciklus kemot. Ki tudja, mennyit szamitana az allapot javulas szempontjabol. Jobbulast kivanok Neki! Most ebben a kaoszban valoban ingatag meg a daganatosak helyzete is az egeszsegugyben :(
2020. márc. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

az onkológiai gyógyszerekből rengeteg van.

sajnos anyukám is hasonló, volt olyan kemoterápiás szer amitől nagyon rosszul volt + romlott is az állapota.

így váltottak, nem is egyszer.

az, hogy nem vállalja, valahol érthető, de onkológussal erről mindenképp beszéljen(tek), hogy milyen egyéb megoldás lehet még.

csak ismételni tudom magam a forgalomban ma nem csak infúzió formában van gyógyszer hanem injekcióban, szájon átban is, és rengeteg.

2020. márc. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kapott ilyen injekciót, eleinte 1 elég volt, hogy visszaemelkedjen az erték, de az 5. után 5 darabot adtak be neki 4 hét alatt.
2020. márc. 20. 08:15
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is kemo alatt baromi kevés volt a fehérvérsejt számom, de kaptam rá injekciót - ACCOFIL - és amint jobbak lettek az eredmények folytatódott a kezelés.
2020. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, ő is kapta ezt, ahogyan írtam is, de legutóbb sajnos 5 adagot adtak be neki, hogy jobban legyen. Sajnos nagyon erős csontfájdalmat okoztak neki.

Mikor elkezdte a kezelést, mi is érdeklődtünk, hogy van-e másik terápia, de azokat az életkora és a ráktípusa miatt nem javasolták.

2020. márc. 22. 15:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező hogy van az anyósod azóta?
2020. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Változó az állapota, de kicsit erősödött, mióta nem kezelik. A ct alapján nem tűnt el az összes áttét, de kisebbek lettek és szerencsére újak nincsenek. Egyelőre nem szeretne új kezelést, szeptemberben kell újabb ctre jönnie.
2020. júl. 15. 01:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó egészséget kívánok Neki!
2020. júl. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!